Jak wyprowadzić węże

Bardzo niemiłe rodzinę żmij, który znajduje się na swojej daczy. Znane łapacze węże – mangusta – rzadkie zwierzęta do Rosji, więc na ich pomoc liczyć nie można. Wypróbuj kilka sposobów na pozbycie się węży, aby spokojnie odpoczywać na działce bez niebezpiecznego sąsiedztwa.

Jak wyprowadzić węże

Trzeba

  • – nafta;
  • – wełna owcza;
  • – sucha musztarda;
  • – dzwony;
  • – jerzy.

Instrukcja

1
Nie próbuj samodzielnie pozbyć się węża, gdy zobaczyli ją na swojej działce. To może wkurzyć miecz lub przestraszyć, a defensywnej, ona zaatakuje sama. Węże nie rzucają się jako pierwsze na ludzi, starają się ukryć, słysząc kroki. Cicho i głośno, idźcie, widząc miecz.
2
Spróbuj umieścić u siebie na działce coś, издающее ostre dźwięki. Mogą to być chińskie jingle bells, jingle na wietrze, lub grzechotki. Najważniejsze jest to, aby sam dźwięk nie lubiły cię więcej, niż węże.
3
Poszukaj urządzenia do odstraszania kretów wibracyjnego działania. Czasami są one działają i na węże.
4
Опрыскайте domek działka roztworem nafty z wodą w stosunku 1:2. Szczególną uwagę zwróć na pasie ziemi wzdłuż ogrodzenia, aby węże nawet nie próbował zbliżyć się do swoich posiadłości. Nie podoba im się zapach nafty.
5
Jerzy, jak i mangusty, dobrze tam. Ponadto, polują na myszy i szczurów żyjących na działce i przyciągające gadów. Приманите do siebie tych nocnych łowców. Jeże lubią mięso z kurczaka, więc stawiaj na noc talerzyk z przysmakiem około ganku. Połóż i innego jedzenia, aby zostali u ciebie w domku.
6
Specyficzny zapach gorczycy nieprzyjemny węży. Spróbuj rozsypać ją na swoim terytorium. Na działka 10-hektarowej wziąć 1 kg gorczycy.
7
Pozbądźcie się wysokiej trawy, gdzie węży wygodnie ukryć. W krótkiej trawie można łatwo zobaczyć gadzino, tak i są one bardziej lubią gęste, cieniste zarośla.
8
Jeśli wiosną odkryli starą skórkę węża, pozostałą po linienia, nie bierz jej rękami. Delikatnie włóż ją łopatą, aby nie pozostało zapachu człowieka, trzymaj z dala od jego fazy. Węże zazwyczaj ukrywają się w stałych miejscach, znajdzie swoją skórkę i nie przyjdzie do ciebie.
9
Usuń wszystkie sterty gruzu i śmieci ze swojego terytorium, aby węże nie mogły znaleźć miejsca do składania jaj. Starych korzeni i трухлявые pnie też mogą służyć jako domy dla węży.
10
Węże boją się zapachu owiec, więc weź naturalnej runa i rozłożyć na granicy działki.
logo
Article Categories:
Sad i ogród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *