Jak wyprostować sklejki

Sklejka – materiał jest dość kapryśny. W przypadku naruszenia warunków przechowywania może być narażone na różnego rodzaju odkształcenia. Kreator często trzeba łamać sobie głowę nad tym, jak przywrócić изогнутому drzwiowego płótna arkusza oryginalny wygląd. Prostowanie sklejki wymaga cierpliwości i przestrzegania technologii. Po usunięciu wad drewna ważne jest, aby działać ostrożnie, uważając.

Jak wyprostować sklejki

Trzeba

  • – woda;
  • – par;
  • – szmaty;
  • – żelazko;
  • – ładunek.

Instrukcja

1
Przy prostowaniu sklejki należy stosować te same metody, które stosuje się do gięcia drewna. Kształtowanie pożądanego profilu uzyskuje się poprzez działanie termiczne na produkt w warunkach podwyższonej wilgotności. Nasączone wilgocią drewno nabiera plastyczności, a struktura materiału lepiej nadaje się do regeneracji.
2
Przygotować wzorzec do wyprostowanie. Określ miejsca na powierzchni sklejki, na których chcesz odzyskać formę. Jeśli arkusz sklejki dość sporych rozmiarów, odkształcenia miejsce обложите mokrymi szmatami i daj wilgoć trochę zaimpregnować drewno. Następnie wykonaj tę samą procedurę z odwrotnej strony arkusza.
3
Прогладьте przetworzony w ten sposób arkusz w miejscach deformacji gorącym żelazkiem. Następnie umieść urządzenie na płaskiej, gładkiej powierzchni i umieść na górze zgina. Jako ładunku użyj tyle masywne przedmioty. Zostaw sklejki pod jarzmem na kilka godzin, aby drewno mógł wyschnięcia.
4
Małe sklejkowe części do prostowania zagruntować (prom. Zwróć przy tym uwagę, aby drewno nie набухала, ponieważ długotrwałe oddziaływanie wilgoci może spowodować łuszczenie się materiału. Po przetworzeniu prom także umieścić przedmiot pod ładunek i pozostaw do wyschnięcia. Im grubsze sklejka, tym bardziej ciężki ładunek trzeba.
5
W przypadku deformacji kilka arkuszy sklejki, gdy zostały naruszone warunki przechowywania materiału, użyj jako ładunek same listy. Postępując według powyższych wskazówek, taktuje zdeformowane fragmenty każdego arkusza prom lub zwilżyć w inny sposób. Następnie ułożyć arkusze jeden na drugim, obracając je w taki sposób, aby podlegające wyprostowanie miejsca na różnych arkuszach nie zgadzają się między sobą. Na górny arkusz umieść ładunek.
logo
Article Categories:
Przydatne wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *