Jak prać zasłony rzymskie

Jednymi z głównych zalet rolet rzymskich uważane za ich kompaktowe wymiary, elegancki wygląd i praktyczność. Jednak ze względu na ich niezwykłą formę przeszkodą dla wielu staje się pytanie odnośnie pielęgnacji rolety tego typu i ich prania.

Jak prać zasłony rzymskie

Instrukcja

1
Przede wszystkim, należy pamiętać, że prać można tylko tkaninowe rolety rzymskie, a wyroby z naturalnych włókien bambusa lub wiązka prać kategorycznie zabronione – można je tylko czyścić za pomocą miękkiej szczotki.
2
Gdy zasłony zdjęte z półki, przed przystąpieniem do ich prania, należy wyciągnąć reiki, które biegną między paskami materiału. Takie belki mogą być metalowe, drewniane lub z tworzywa sztucznego, i są przeznaczone do tego, aby zasłony były sztywniejsze i mieli duży efekt dekoracyjny. Wyciągać takie reiki nie jest trudne: specjalna taśma lub szpachla obręczy (w którą włożona jest każda z tych wkładek) z jednej strony nie застрочена.
3
Jeśli chcesz, aby zasłony прослужили jak najdłużej – nie pierz ich zbyt często. A aby je oczyścić z kurzu – regularnie odkurzaj je, wcześniej owijając dyszę odkurzacza gęstą tkaniną. Przydatne również wietrzyć zasłony – tworząc w pomieszczeniu przeciąg. Ponadto, w miarę możliwości prać zasłony ręcznie, tak jak od prania w pralce mogą się odkształcać. Z tego samego powodu nie można ich prać w gorącej wodzie.
4
W przypadku ręcznego prania moczyć produkt na godzinę w ciepłej wodzie z proszkiem, który powinien być Ph – neutralny. W nim nie powinny zawierać żadnych wybielające. Jeśli trzeba usunąć z tkaniny miejscu – skorzystaj należy na bazie naturalnej. Jeśli będziesz prać ją w pralce – koniecznie należy ustawiać tryb delikatnego prania. Przy tym w miarę możliwości umieść zasłony w poszewkę lub w specjalnej tkaniny woreczek.
5
Niezależnie od wybranego sposobu prania należy kilkakrotnie wypłukać zasłony. To ważne, bo jeśli cząsteczki detergentu pozostaną w włóknach, to pod wpływem promieni słonecznych w tkance może wystąpić reakcja chemiczna między tymi cząstkami i specjalnym składem, którym impregnowane tkaniny, które są używane przy produkcji rolet rzymskich. W takim przypadku przeciwsłoneczna może być zepsute, tak jak impregnacja nie tylko poprawia właściwości materiału, z którego jest wykonana, ale i chroni tkankę od wypalenia i ciepła pod wpływem promieni słonecznych.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.