Jak wygięty sklejki

Często w procesie produkcji wyrobów stolarskich istnieje potrzeba, aby nadać przedmiocie nieregularny kształt. Elementy takiej konstrukcji można, oczywiście, wyciąć, jednak ta metoda jest często po prostu nie do przyjęcia, bo to wróży przekroczenia materiału. W związku z tym, w celu wykonania przedmiotu nieregularnym kształcie praktyczniejszy wyginaj sklejki.

Jak wygięty sklejki

Trzeba

  • – specjalny piec;
  • – stalowa zbioru;
  • – woda;
  • – żelazko.

Instrukcja

1
Po obróbce cieplnej i parze sklejka staje się bardziej plastyczna. Pod wpływem wilgotnego środowiska i wysokiej temperatury materiał ten jest znacznie mięknie, dzięki czemu o wiele łatwiej zginać.
2
Zwiększyć plastyczność sklejki można, rozgrzewanie jej w zamkniętym piecu na okrągłych нагелях albo po prostu trzymać nad otwartym ogniem (tylko nie пересушите sklejkę, bo od zbyt wysokiej temperatury materiał pęka w miejscu zgięcia).
3
Podczas wysuszeniu sklejki okresowo należy zwilżyć wzorzec wodą.
4
W trakcie pracy jeden koniec sklejki starannie zabezpieczyć, a drugi mocno trzymać w rękach.
5
Jeśli zginać trzeba długą wzorzec skomplikowanej konfiguracji, użyj specjalny szablon, wykonany w postaci taśmy stalowej: łączenie sklejki do stalowej pasie, po czym zegnij ją wraz z szablonem (stalowa pasek będzie przeszkadzać pękanie produktu). Następnie wzorzec z dołączonym do niej stalowym paskiem pozostawić do całkowitego wyschnięcia.
6
Jest jeszcze jeden sposób, aby zginać sklejki i produkt wykonany z nią. Zwilż wzorzec wodą, po czym прогладьте ją żelazkiem. Następnie zegnij sklejki, po czym jej zewnętrzną stronę zwilżyć jeszcze raz i znowu прогладьте żelazkiem. Ten sposób pozwala zginać шестимиллиметровую sklejki, tak, że produkt nie pojawi się pęknięć.
Należy zwrócić uwagę
Sklejki moczyć tylko w zimnej wodzie: z powodu ciepłej wody zbioru zacznie rozwarstwia się.

Porada
Aby zapobiec wyginanie produktu, wykonanego ze sklejki, wytrzeć wzorzec (dwa-trzy razy) gorąco lakierem lub umieść produkt w nagrzanym lakierów i zostaw ją tam na noc. Następnie sklejki osuszyć miękką szmatką i wysuszyć (na całkowite wysychanie zajmie 10-15 dni).

logo
Article Categories:
Materiały budowlane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *