Jak ciąć kąt 45 stopni

Podczas remontu lub budowy нередка sytuacja, kiedy trzeba zrobić styk dwóch części tak, aby idealnie wpisał się w kąt pokoju. Jeśli przy tym należy odciąć kąt 45?, należy postępować w jeden z następujących sposobów.

Jak ciąć kąt 45 stopni

Trzeba

  • – linijka;
  • – ołówek, długopis, marker;
  • – arkusz papieru;
  • – kątomierz;
  • – skrzynka uciosowa;
  • – nóż, nożyczki, wyrzynarki i inne narzędzia tnące.

Instrukcja

1
Jeśli powierzchnia materiału jest dość obszerna i pozwala robić kreski, zaznacz jedną z linii cięcia przy pomocy linijki. Następnie przesuń prostą prostopadłą do tej linii, wykorzystując kątownik lub dowolny przedmiot z gładkimi krawędziami, na przykład, arkusz papieru lub książkę.
2
Władcy zaznacz na każdej stronie kąta równe odcinki, na przykład, na 10 cm. Zmierz odległość pomiędzy uzyskanymi punktami i podziel go na pół. Ten punkt łączy się z wierzchołkiem kąta prostego. Masz kąt 45?, teraz przeciąć materiał na начерченным linii za pomocą nożyczek, noża, modeli lub innych narzędzi.
3
Zaznacz jedną z linii cięcia, weź kątomierz i dołączyć do linii. Znajdź na osi ponad 45? i połączyć ten punkt z centrum kątomierza. W grożącego linii pokroić materiał dostępnymi narzędziami.
4
Papier, folię, folię lub inny łatwo giętkie materiał pokroić w następujący sposób: znajdź lub narysuj kąt prosty (dla arkusza papieru to każdy z jego kątów). Złóż arkusz tak, aby sąsiednie strony zgadzają. Wytnij arkusz linii zgięcia.
5
Jeśli trzeba ciąć kąt 45 stopni kilka razy, na przykład przy dopasowaniu listwy przypodłogowe, zrób szablon. Do tego weź sztywny karton, narysuj na nim kwadrat i podziel go po przekątnej.
6
Aby ciąć materiały pod kątem 45? w dużych ilościach, kup skrzynka uciosowa, to narzędzie można łatwo znaleźć w każdym sklepie. Włożyć listwy lub szynę do środka tak, jak będzie położony jest w przestrzeni, i pokroić go nożem, wyrzynarki lub innym narzędziem.
Należy zwrócić uwagę
Nie zawsze kątach pokoi wynoszą dokładnie 90?, często mogą być ostre lub tępe. W takim razie, jeśli już pocięte listwy lub inny materiał pod kątem 45?, przyklej go dokładnie tak, i замажьте szczelinę szpachlowaniem.

Porada
Aby kąty dwóch części, powiedzmy, listwy przypodłogowe dokładnie dopasowane, najpierw odciąć jedną z nich pod kątem 45?, umieść ją w miejscu naprawy i tutaj dostałem drugą część. Narysuj linię cięcia ołówkiem i po niej odciąć róg (niech to nawet będzie się różnić od ustawionego, ale konstrukcja idealnie wkomponuje się w przestrzeń).

logo
Article Categories:
Materiały budowlane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *