Jak przeciąć laminowana płyta WIÓROWA

Do produkcji mebli w warunkach domowego warsztatu jest często używany laminowane płyty wiórowej. Jest wykonane z drzew iglastych i liściastych, ЛДСП posiada niezbędne cechy, w tym trwałość i łatwość w obróbce. Główną wadą płyty laminowanej w tym, że niezdarna przycinania możliwe są odpryski materiału. Aby poprawnie przeciąć ЛДСП, należy przestrzegać pewnych zasad.

Jak przeciąć laminowana płyta WIÓROWA

Trzeba

  • – ruletka lub pomiarową;
  • – ołówek;
  • – piła z drobnym zębem;
  • – wyrzynarka;
  • – piła tarczowa;
  • – taśma malarska lub taśmę.

Instrukcja

1
Wybierz rodzaj cięcia, który będzie używany przy obróbce laminowanej klejone płyty. Pionowe cięcie służy do wycinania prostokątnych kształtów, stosowanych w przemyśle meblarskim. Niektóre elementy designerskie meble wymagają zakrzywione cięcia. Może być mieszany sposób cięcia klejone płyty.
2
Przygotuj niezbędne do cięcia klejone płyty narzędzia. Trzeba będzie piła z drobnym zębem lub wyrzynarka. Do cięcia można również użyć narzędzia piła, jeśli zęby płyty mają odpowiedni rozmiar. Aby chronić laminowane pokrycia przed uszkodzeniem podczas obróbki materiału, przygotowanie malarskiego taśmę lub whisky. Do znakowania detali potrzebne linijka i dobrze wyrafinowane ołówek.
3
Zrób układ arkusza zgodnie z wymaganiami do gotowego wyrobu. Zaznacz ołówkiem lub markerem z końców płyty punktu planowanego cięcia.
4
W celu ochrony płyty od odpryski naklej na miejsce przyszłego cięcia malarskiego taśmy, taśma klejąca lub inny kanał z warstwą klejową. Płyta WIÓROWA laminowana облицовывается melaminową folią i lakierem, który jest nakładany w wysokiej temperaturze i ciśnieniu. Taśma chroni krawędzie cięcia od zadziorów i wyrw.
5
Po naklejki taśmy zabezpieczającej należy połączyć między sobą ołówkiem punkty ich oznaczania.
6
Przystępując do распилу ЛДСП, trzymaj piła pod ostrym kątem do powierzchni płyty, aby krawędzie jak najbardziej gładkie. Nie staraj się mocno uciskać narzędzie, ruch powinien być rytmiczny i lekkie.
7
Jeśli po cięcia krawędzie były równe, produkt nie wymaga dodatkowej obróbki krawędzi. W przypadku wykrycia nieprawidłowości traktować je pilnikiem lub zgrzyt. Końce płyt, które wyszły w wyniku cięcia, maskującą okleiną pod kolor powierzchni płyty, aby nadać całym produktu dodatkową ochronę oraz atrakcyjny wygląd.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.