Jak wykonać керамзитный blok

Bloczki z betonu komórkowego nie wymagają specjalnej reklamy. Ich zalety – dobre właściwości izolacyjne, elastyczność, wszechstronność, umiarkowane ceny – dobrze znane wszystkim. Zalety bloków powinny uwzględniać fakt, że ich produkcja nie wymaga specjalnych kwalifikacji i nabywania kosztownych materiałów i urządzeń.

Jak wykonać керамзитный blok

Trzeba

  • – keramzyt;
  • – cement М400;
  • – piasek:
  • – deska do krojenia;
  • – blacha o grubości 1-1,5 mm;
  • – budowlany i małe narzędzia.

Instrukcja

1
Wybierz żądany rozmiar bloków. Najbardziej употребимый standardowy blok ma wymiary 390х190х188 mm. Dla wygody często biorą zaokrąglone wartości wymiarów – 400х200х200 mm. Należy również zdecydować o obecności lub braku w bloku wewnętrznych ubytków. Полнотелые kamienie używane najczęściej do ścian narażonych na wysokie obciążenia – na przykład, jeżeli budynek ma kilka pięter. Forma powietrznych ubytków w pustaki, bloczki blokach wykonywana jest w postaci cylindrów, prostopadłościanów i pr.
2
Wybierz markę keramzytobetonu. Керамзитные bloki М75, na przykład, doskonale nadaje się do murowania ścian nośnych. Na jeden metr sześcienny betonu tej marki wydatkowane:- keramzytu – 1,05 m?;- cementu М400 – 250 kg;- piasku – 0,2 m?;- wody – 0,25-0,35 m?.
3
Oblicz ilość materiałów, które będą potrzebne do budowy jednego керамзитного bloku. Do tego oblicz jego objętość w m? перемножив wartości wysokości, długości i szerokości i odejmując od otrzymanego wyniku ilość wnęk wewnętrznych (jeśli blok, pustaki). Pomnożyć wartość na zużycie danego materiału (powyższy lub znalezione samodzielnie do odpowiedniej marki betonu). W wyniku tej operacji otrzymasz ilość materiałów potrzebnych do budowy jednego bloku.
4
Tworzenie formularzy do wypełnienia bloków. Do poprawnego działania konieczne jest kilka form – im będzie ich więcej, tym wydajniejsza będzie praca. Wskazane jest, aby produkować formy raz na kilka bloków.Weź dwie deski o szerokości 200 mm, jedna strona których простругана i pomalowane wodoodporną farbą. Zrób na dokładnej (farbowanych) stronach cięcia o głębokości 5-10 mm z odległości od siebie 40 cm Wywierć w krawędziach desek w środku po jednym otworze o średnicy 12 mm.
5
Zbierz z desek na równym miejscu z подстеленной folią konstrukcję w postaci koryta bez dna i góry, łącząc deski między sobą dwoma obejmami M10, opuszczonymi przez otwory na krawędziach. Między deskami (obok krawaty) włóż drewniane klocki o długości 20 cm – dla zapewnienia dokładne odległości między deskami, równej szerokości bloków. Włóż do cięcia desek prostokątne kawałki blachy o grubości 1-1,5 mm o wymiarach 200х210 mm. będą pełnić rolę ścian szczytowych form. W ten sposób, trzeba będzie prosta i wygodna forma na kilka bloków.
6
Высыпьте w pojemnik do przygotowania roztworu wszystkie niezbędne składniki: piasek, cement, bloczki betonowe. Dobrze wymieszać je. Zrób wewnątrz mieszanki dołek i wlać tam wodę w ilości nieco mniej rozliczeniowego. Dobrze wymieszać mieszankę z wodą, w razie potrzeby dodając do roztworu wody.
7
Wlać przygotowany roztwór w kształt, zagęścić go łopatą i dać czas utwardzenia – w ciągu 1-2 dni. Podczas utwardzania nie dopuszczać, do przedostania się na bloki na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, zalać je wodą i osłonić folią. Po tym jak bloki схватятся, ostrożnie zdjąć formę, po odkręceniu szpilki i odsuwając deski do strony. Zbierz formularz w innym miejscu i wykonaj następny cykl budowy bloków.
Porada
Praca przebiega szybciej w kilka razy, jeśli będziesz korzystać z prostych środków mechanizacji: maszyna do produkcji bloków i betoniarki. Można je kupić lub wynająć. Najprostsza maszyna do produkcji bloków można wykonać samodzielnie. W internecie łatwo znaleźć potrzebne informacje.

logo
Article Categories:
Materiały budowlane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *