Jak stawiać bloki керамзитобетонные

Murowanie ścian z керамзитных i innych bloków odbywa się według tych samych zasad, co i murowane z cegły ścian. Czyli musi być zapewniona równość, pion, równość powierzchni i opatrunek szwów. A biorąc pod uwagę fakt, że ściany z betonu komórkowego, jak zwykle, оштукатуриваются, wymóg równości zewnętrznej powierzchni może być nawet nieco zmniejszona w porównaniu z cegły.

Jak stawiać bloki керамзитобетонные

Trzeba

  • – керамзитобетонные bloki;
  • – cement;
  • – piasek;
  • – wapno;
  • – listwy drewniane;
  • – poziom;
  • –narzędzia murarza (kielnia, murarski, pion, itp.).

Instrukcja

1
Przygotuj podłoże do układania bloków. Jeśli jako niego działa fundamentowa, należy zapewnić równość powierzchni, napraw lokalne nierówności i ułożyć izolację przeciwwilgociową. Jeśli układania hydroizolacji nie jest wymagane, ograniczać sobie oprogramowanie poziomu. Lokalne nierówności выровнит roztwór pierwszego szwu.
2
Zaznacz na rogach ścian reiki-poryadovki. Ich rolę mogą spełnić gładkie listwy drewniane, ustawione pionowo w odległości 5-8 mm od kątów i linii zewnętrznej ściany. Zaznacz na listwach zero punktów, odpowiednio do poziomu podłoża, i nałożyć na nich markerem podziału, odpowiednie szeregi murowane. Odległość między słupkami musi być równa sumie wysokości bloku i grubości spoiny (10-12 mm). Nasunąć przewód między słupkami pierwszego rzędu – tak, aby odległość od niego do zewnętrznej powierzchni ściany było 5-8 mm.
3
Przygotować zaprawy. Można używać jako wapienno-tynk cementowy i cementowo-piaszczystą mieszanka. Jednak pierwsza jest bardziej „ciepłe”, plastyczna i dłużej zachowuje swoje prace jakości. Stosunek składników mieszanki cementowo-piaszczystej roztworze może być 1:4 lub 1:3 (cement:piasek), w wapienno-cementowej – 1:0,2:3 lub 1:0,3:4 (cement:wapno:piasek).
4
Zwilż bloki wodą. To jest łatwe do zrobienia, spryskiwanie ich wodą z kranu z węża w штабеле. Stopień wilgotności powinna być taka, aby na powierzchni bloków nie było suchych miejsc, a jednocześnie cała woda była впитана powierzchni bloków.
5
Ułożyć zaprawę na podłoże грядкой, której szerokość powinna być o kilka centymetrów już szerokość bloku, wysokość – około 20 mm. Roztwór stosować raz pod kilka bloków, jeśli długość ściany jest niewielka (nie więcej niż 3 m), to na całą ścianę.
6
Ułożyć pierwszy blok, zaczynając od narożnika ściany. Wcisnąć go w roztworze, jednocześnie wystawiając go pionową krawędź położenia reiki-poryadovki, orientację – na kształt długiego kabla. Ostateczna grubość spoiny powinna być 10-12 mm. Wybierz pacą zaprawy, wyciśnięty z spoiny.
7
Przy układaniu drugiego kamienia nanieść na płytę czołową powierzchnię, skierowanym do poprzedniego bloku, roztwór i zanurzyć kamień na ścianie, jednocześnie dociskając ją do podłoża i poprzedniego bloku. W taki sam sposób są umieszczone wszystkie kolejne kamienie pierwszego rzędu z koniecznością wyrównania ich na kablu.
8
Zainstaluj ponownie przewód o jedną pozycję wyżej. Układanie drugiego rzędu zacznij od tego miejsca, w którym zakończył się pierwszy szereg. Zadbaj o przesunięcie styków (opatrunek szwów) drugiego rzędu w stosunku do pierwszego na полблока. Jeśli ściana jest kładzione grubości cały blok, należy zapewnić opatrunek również i szerokości ściany. Czyli trzeba wkładać jeden szereg ложком (długą krawędzią wzdłuż ściany), drugi – тычком (krótszą krawędzią wzdłuż ściany). Przy tym strop spoin w sąsiednich rzędach (na wysokości) musi wynosić jedną czwartą bloku. Szczególną uwagę należy zwrócić dotyczyło szwów na rogach.
Porada
Jeśli ścianę zakłada się оштукатуривать, od czasu do czasu, usunąć zaprawę ze spoin na głębokość około 10 mm – dla zapewnienia lepszej przyczepności w bloku z warstwą tynki.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.