Jak wyposażyć siłownię

Propagowanie zdrowego stylu życia wzywa ludzi dbać o swoje zdrowie i figurę. Właściciele centrów fitness mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek pozostaną bez klientów. Jednak, aby ich użytkownicy byli zadowoleni z ćwiczeniami, trzeba dobrze wyposażyć siłownię.

Jak wyposażyć siłownię

Trzeba

  • – pomieszczenie;
  • – symulatory;
  • – sprzęt sportowy.

Instrukcja

1
Przede wszystkim, zastanów się, jak twój przyszły siłowni będzie wyglądać: na ile gości będzie on obliczony, jakie potrzeby klientów będzie spełniać, jaka będzie jego głównym publiczność.
2
Zaplanuj ogólną koncepcję klubu sportowego: wyposażenie siłowni, przeznaczony dla kobiet, będzie się nieco różnić od sali dla mężczyzn. W pierwszym przypadku większą popularnością będą się cieszyć siłowego, w drugim – wzrost zainteresowania spowodują hantle, mozaiki których waga musi osiągnąć do 100 kg.
3
Wyposażenie siłowni, nie zapomnij umieścić stojak do dyżurnego instruktora. Miejsce dla niej warto wybrać w taki sposób, aby stamtąd dobrze był widoczny cały pokój.
4
Jeśli masz zamiar wyposażyć siłownię ze sprzętem do treningu wysiłkowego, warto wcześniej zadbać o dodatkowych elektrycznych mocy. Również takie pomieszczenie powinno być wyposażone w stałą wymuszoną wentylacją powietrza i klimatyzacji. Najlepiej te problemy rozwiązać z pomocą doświadczonych inżynierów.
5
Jeśli chodzi bezpośrednio o symulatorach, to do dyspozycji gości muszą być następujące: rower treningowy (przeznaczony do podgrzewania wszystkich mięśni ciała i rozgrzewki), pozioma regulowana ławka (używany zarówno do ćwiczeń siłowych, jak i jako gimnastycznego pocisku), zestaw do gimnastyki siłowej (hantle należy zakupić z pieczęcią i możliwością regulacji masy ciała). Dalsza konfiguracja zależy od twoich możliwości finansowych. Jednak na кардиотренажерах lepiej nie oszczędzać: taki sprzęt warto kupować tylko u sprawdzonych marek.
6
Bardzo ważne jest, aby odpowiednio rozmieścić sprzęt do ćwiczeń na sali. Klasycznej jest schemat podziału sali na trzy podstawowe strefy: ciężarki, sprzęt siłowy i miejsce na rozstępy.
7
Najlepiej wyposażyć siłownię lustrami. W ten sposób zwiedzający będą mogli kontrolować poprawność swoich ruchów, a do tego lustra są doskonałym motywacyjnego momentem, zmuszając więcej uwagi poświęcać doskonalenia swojego ciała.
logo
Kategoria:
Sprzęt sportowy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.