Jak wybrać bieżnię do domu

Bieżni zazwyczaj odnoszą się do кардиотренажерам. Przy prawidłowym użyciu ścieżka pozwala poprawić stan układu sercowo-naczyniowego, zwiększa wytrzymałość organizmu. Również zajęcia na bieżni – świetny sposób, aby schudnąć, ponieważ korzyści z biegania jest bardzo duża. Ale nawet pomimo tych wszystkich zalet, przez dwa lub trzy miesiące możesz przestać z tym pajacem. I powodem tego będzie, nie brak motywacji, a zły wybór trenera.

Jak wybrać bieżnię do domu

Instrukcja

1
Rodzaj bieżni.

Na początku musisz zdecydować, którą kupić utwór – elektryczną lub mechaniczną. Główna różnica polega na tym, że w mechanicznej utworu płótno obraca się kosztem wysiłku, a w elektrycznej – wyśrodkowana kręci silnik. Główne zalety mechanicznych utworów jest brak wydatków na energię elektryczną, mały ciężar urządzenia, dostępność. Ale z drugiej strony, nie każdemu się spodobać obracać płótno własnymi siłami, to stwarza dodatkowe obciążenie na nogi. Na elektrycznej bieżni można ustawić dowolną prędkość obrotowa, również w wielu modelach są specjalne programy zajęć, które można wykorzystać.

2
Silnik elektryczny.

W tym przypadku, jeśli wybrałeś elektryczną ścieżkę, trzeba zwrócić uwagę na moc silnika. Przecież właśnie od mocy zależy prędkość i maksymalny ciężar, który może wytrzymać bieżnia.

3
Wyśrodkowana.

Wyśrodkowana jest taśma, która obraca się na dwóch cylindrów. Istnieje wiele rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. Po pierwsze, to wymiary płótna. Długość i szerokość należy dobrać z uwzględnieniem potrzeb wszystkich członków rodziny, którzy będą zajmować się na symulatorze. Wariant optymalny to płótno o szerokości 40 cm i długości 1,2 metra. Po drugie, to ilość warstw. Im ich więcej, tym dłużej będzie trwać bieżnia. Staraj się wybrać dwustronny brzeszczot, po zużyciu można go po prostu odwrócić.

4
Panel sterowania.

Standardowo w panelu sterowania muszą być obecne wskaźniki pulsu, dystansu, prędkości jazdy, spalonych kalorii. Ważne jest, że na pasku był klucz bezpieczeństwa, który zapewni wyłączenie bieżni przy upadku człowieka. Również u bieżni mogą być masa dodatkowych opcji. Na przykład, program szkolenia, które będą sami kształtować swoje obciążenie.

Porada
Najbardziej wiarygodne uznaje się producenci – Torneo, WNQ, Steel Flex, Atemi, Kettler.

logo
Article Categories:
Sprzęt sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *