Jak wybrać kij do hokeja

Dzisiaj hokej dość popularny sport. Aby rozpocząć grę, musisz mieć specjalny sprzęt, w tym i kij, tak jak ona zajmuje jedną z najważniejszych ról w grze. Wybór hockey stick musi odzwierciedlać osobiste cechy gracza, jego styl gry. Dlatego przy wyborze kija znaczenie mają następujące cechy.

Wybór hockey stick musi odzwierciedlać osobiste cechy gracza, jego styl gry

Instrukcja

1
Materiał.

Kije są dwóch rodzajów – drewniane i kompozytowe. Wybór materiału, z którego wykonany jest kij, głównie zależy od twojego budżetu. Drewniane kije najbardziej dostępne, ale w tym samym czasie mają szereg wad: są one mniej trwałe i ważą znacznie więcej, niż kompozytowe, co powoduje zmęczenie rąk. Dlatego, jeśli jesteś gotów wydać 2,5-3 tysiące zł, warto kupić композитную kij.

2
Sztywność.

Sztywność kija określona wagowo gracza. Od niej zależy wykonanie rzutu. Im bardziej będzie twój kij, tym więcej wysiłku można spędzić aby прогнуть jej i, w konsekwencji, zrobić dobry rzut. Dlatego im cięższy i silniejszy gracz, tym większe musi być kij.

3
Kształt haka.

Cecha ta zależy od gracza i jego preferencji w hokeju. Kształt haka charakteryzuje się punktem przegięcia, kąta, głębokości gięcia, formą skarpety i krzywizny płaszczyzny. Początkującym graczom należy wybrać kij z okrągłym czubkiem, nie bardzo dużej głębokości gięcia i kątem 5-6.
Skarpety hockey stick może być kwadratowym lub okrągłym. Kwadratowy nosek wolą obrońcy, ponieważ taka kijem łatwiej i wygodniej grać u burty. Okrągły nosek ułatwia dobór podkładki, i będzie przydatne dla profesjonalnych napastników.
Miejsce gięcia może być połowa, obcas lub skarpety kije. Hak z zakrętu stałe u skarpety łatwiej kontrolować krążek, a z zakrętu stałe w pięty – podnosić krążek. Załamanie w środku – to jest skrzyżowanie i jest kompromisem.
Im więcej gospodarcza, tym trudniej grać w niewygodnej stronie haka. Jeśli nie jesteś pewien, że nie potrzebujesz silne zginanie, to nie ryzykuj kupując kij z silnym zakrętu stałe.

4
Dodatkowe funkcje.

Istnieją kije dwóch gatunków – całość i składa się z dwóch części. Solidny kij hokejowy – jest to standardowy kij, który nie zna. W przypadku awarii najprawdopodobniej trzeba będzie wymienić ją w całości, kupując nową.
Alternatywą solidną meczu hokeja kobiet krajowych zespołów rundy uważane za kije, składające się z dwóch części: haka i uchwytu. Główną zaletą takich kijów jest niski koszt naprawy, a wadą – niższe jakość gry.

logo
Kategoria:
Sprzęt sportowy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.