Jak wybrać snowboard wzrostu

Jeśli zdecydujesz się na zakup własnego snowboard, to, oprócz jego wyglądu i jakości, należy zwrócić uwagę na taki parametr, jak długość. W rzeczywistości, długość jest podstawowym parametrem dla pomyślnego narciarski. Aby wiedzieć, jak prawidłowo wybrać długość deski, patrz instrukcje podane poniżej.

Jak wybrać snowboard wzrostu

Instrukcja

1
Przy zakupie snowboardu można określić długość żądanej deski na kilka sposobów. Pierwszy i najprostszy sposób: spróbuj snowboard do siebie, on musi dostać ci się do nosa lub do górnej wargi. Zazwyczaj taki właśnie sposób pomiaru długości deski oferują sprzedawcy w sklepach sportowych. Należy jednak pamiętać, że taka metoda nie pozwoli ci idealnie obliczyć długości, biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły. Lepiej zawczasu obliczyć długość deski i przyjdź do sklepu z już gotowych cyfrą.
2
Przede wszystkim pamiętaj: główny parametr przy wyborze snowboardu – jest to ciężar człowieka. Jest to związane z tym, że waga ciała powinien być równomiernie rozprowadzane po całej powierzchni deski podczas jazdy. Długość deski w zależności od masy ciała człowieka jest obliczana według wzoru:
127+0,4 x waga – długość deski dla kobiet

I

136+0,3 x waga – długość deski dla mężczyzn.

3
Teraz należy pamiętać, aby obliczyć i taka opcja, jak wzrost. Tak jak on niewielki wpływ na wybór długości deski, ale może mieć wpływ na przesunięcie środka ciężkości, dodać do otrzymanej cyfry kilka centymetrów, jeśli masz dość szczupła figura, i odwrotnie, odjąć je, jeśli masz nadwagę.
4
Następny parametr, który należy wziąć pod uwagę rozmiar nogi. On nie będzie miał wpływu na wybór długości, ale będzie mieć wpływ na wybór szerokości snowboardu. Aby wybrać odpowiednią szerokość, spróbuj deskę do swoich stóp – muszą normalnie помешаться na nią. Jeśli masz bardzo duży rozmiar stopy, a następnie wybrać specjalną szeroką deskę, w przeciwnym razie nie będzie można normalnie na nim pojeździć.
5
Teraz pozostał ostatni parametr – to warunki, w których masz zamiar jeździć. Jeśli jeździsz w górach, to do otrzymanej wcześniej cyfrze dodać 6-9 cm, Jeżeli jezdzic będziesz w małym wzgórza, dodaje 1-2 cm, Jeżeli jezdzic idziesz na stokach, które nie są przygotowane specjalnie do jazdy, to dodajcie 2-3 cm W przypadku, gdy jezdzic trzeba w parkach, dodajcie 3-4 cm.
6
Treat wyboru długości i szerokości deski odpowiedzialnie, bo od tych parametrów zależy jakość jazdy. Nie dajcie się namówić na prowokacje sprzedawców-doradców, którzy oferują tylko pomiar długości do nosa. Miłego narciarski!
Należy zwrócić uwagę
Aby jazda na snowboardzie przynosi przyjemność, a nie problem, ważne jest, aby prawidłowo wybrać rozmiar snowboardu, który zależy od wyposażenia człowieka. Będzie to odpowiedni rozmiar snowboardu wzrostu. Jednak taka metoda nie jest optymalne, ponieważ kryje w sobie множетство błędów. Wybrać snowboard wyłącznie wzrostu człowieka nie radzimy, chociaż to i najszybszy sposób.

Porada
Aby poprawnie wybrać snowboard, należy rozwiązać dla siebie, jak i gdzie masz zamiar jeździć. Freestyle (Freestyle) – wykonywanie trików, jazda w half-halfpipe (rampa ze śniegu). Freeride (Freeride) – oznacza jazda bez ograniczeń – po prostu zejście, skoki lub zejście z góry. Tak samo oni mają inną geometrię. Ten styl jazdy jest bardzo rozpowszechniony. Drugim ważnym kryterium w wyborze deski snowboardowe – jej ростовка. To długość tablicy, w zależności od wzrostu i masy ciała. Więcej niż wzrost i waga – tym dłuższe potrzebuje prasowania.

logo
Article Categories:
Sprzęt sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *