Jak wypisać człowieka z własnego mieszkania

Zdarzają się przypadki, gdy osoby w życie tych czy innych powodów trzeba wypisać z mieszkania. Najprościej jest to zrobić na jego dobrowolnego porozumienia. Ale można wypisać go i orzeczeniem sądu. Istnieje kilka warunków wyciągi niechciane gospodarstw domowych, stosując się do nich, będzie można przekonać sąd rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Jak wypisać człowieka z własnego mieszkania

Instrukcja

1
Pozbywać się mieszkania od niechcianego gospodarstwo domowe należy w zależności od zaistniałej sytuacji i swoich praw do mieszkania. Na przykład, jeśli mieszkanie znajduje się w mienia komunalnego, pozbyć się uciążliwego współlokatora można wstępnie пожаловавшись na jego brutalne zachowanie w gminie, a potem do sądu.
2
Należy pamiętać, najpierw lokalna administracja powinna zrobić mu ostrzeżenie. Jeśli intrygantka i dalej będzie nadal naruszać porządek publiczny, na mocy decyzji sądu go wypiszą i eksmitują nas wymusić.
3
Jeśli mieszkanie jest sprywatyzowana i przejęta przez was do małżeństwa, złożyć pozew o eksmisję byłego męża według cz. 4 § 31 kodeksu Mieszkaniowego federacji ROSYJSKIEJ. Ten artykuł deklaruje, że prawo do korzystania z mieszkania u byłego małżonka wygasa natychmiast po rozwiązaniu małżeństwa z właścicielem mieszkania. Automatycznie to prawo tracą i krewni swojego eks-małżonka, mieszkający z wami.
4
Na mocy decyzji sądu można również wypisać człowieka z mieszkania, uzyskanych przez ciebie w prezencie. Wyjątek robi tylko dla tych lokatorów, które nie mają gdzie mieszkać. W takim przypadku za nimi sąd może pozostawić prawo do korzystania z mieszkania.
5
Aby wypisać dziecko, mieszka z drugim rodzicem, ale прописанного masz, z wyjątkiem decyzji sądu trzeba jeszcze zgody, opieki i kurateli. W przeciwnym razie sąd może odmówić demontażu go z rejestracji. Jednak trudności są możliwe, jeśli masz zamiar wypisać dziecko z mieszkania większego metrażu w dół. I praktycznie nie można wypisać dziecko, jeśli za nim zamocowana udział mieszkania.
6
Do usuwania z miejsca rejestracji skazanego złożyć w rejestrujące organów (urząd meldunkowy) kopię wyroku. Jeśli nie chcą wypisywać отбывающего karę człowieka, обжалуйте ich rozwiązanie w sądzie. Jednak pamiętaj: po odbywania terminu wystawiony lokator ma prawo domagać się odzyskania swoich praw do mieszkania.
Należy zwrócić uwagę
Nie można przepisać tych ludzi, którzy przy prywatyzacji przekazali ci swoją część nieruchomości. Tacy ludzie, choć nie są właścicielami domu, w którym mieszkają, mają prawo z niego korzystać.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *