Jak wypisać się z mieszkania przez pełnomocnika

W wielu sytuacjach człowiek może nie mieć możliwości stawić się osobiście do biura paszportowego w celu usunięcia z rejestru, na przykład z powodu pracy lub nieobecności w mieście. W tym przypadku istnieje możliwość wypisania przez pełnomocnika. Jak to zrobić?

Jak wypisać się z mieszkania przez pełnomocnika

Trzeba

  • – paszport;
  • – pełnomocnictwo;
  • – wniosek o wydanie wyciągu z mieszkania;
  • – pieniądze za usługi notariusza.

Instrukcja

1
Przyjdź do biura paszportowego w miejscu zamieszkania. Sprawdź listę dokumentów, które trzeba będzie do usuwania człowieka z rachunkowości przez pełnomocnika. Zwykle to sama pełnomocnictwo i wypełniony wniosek o wyłączenie rejestracji, ale mogą wymagać paszport выписывающегося. Weź u pracownika paszportowej stołu formularz do wypełnienia wniosku o wyłączenie rejestracji.
2
Wyślij formularz człowiekowi, który chce opuścić mieszkania. Musi go wypełnić, podając wszystkie wymagane dane, w tym swój przyszły adres rejestracji. Wypełniając papier, powinien zwrócić się do notariusza, który zapewni autentyczność jego podpisu na dokumencie. Również notariusz musi sporządzić pełnomocnictwo do reprezentowania interesów osoby, w meldunkowym. Jako pełnomocnika należy podać imię, nazwisko, nazwisko rodowe i alufelgi człowieka, który będzie przekazywać dokumenty do usuwania z rejestru ewidencji. Wszystkie te usługi notariusza należy uiścić na miejscu po podpisaniu dokumentów.
3
Przyjdź z gotowymi dokumentami do biura paszportowego. Tam pracownik będzie można umieścić w paszporcie выписывающегося znaczek o wycofaniu z ewidencji, a także wprowadzi odpowiednie zmiany w meldunki. Jeśli osoba, выписавшийся z mieszkania, na stałe mieszka za granicą i chce stanąć na konto w konsulacie Federacji Rosyjskiej, poproś pracownika paszportowej stołu złożyć specjalny formularz o выбытии o miejscu zameldowania na stałe miejsce zamieszkania za granicą.
Porada
Jeśli pracownik paszportowej stołu odmawia przeprowadzenia wyłączenie rejestracji bez osobistej obecności прописанного, jest jeszcze jeden sposób rozwiązania problemu. Jest on idealny dla tych, którzy mieszkają w innym mieście i tam zameldowany. W tym przypadku człowiek powinien zwrócić się w Federalnej służbie migracyjnej (FMS) z oświadczeniem o tym, że chce opuścić mieszkania w innym mieście. FSM jest w stanie rozwiązać ten problem za pomocą wymiany dokumentów między instytucjami.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.