Jak wypełnić dodatkowe arkusze do księgi zakupów

Jeśli na fakturze błędnie został wpisany do odliczenia VAT, to powstaje książka zakupów za ten okres, w którym został utworzony. Do księgi zakupów należy wypełnić dodatkowe kartki. Ich formularz zatwierdzony Rozporządzeniem Rządu i stanowi załącznik do zasad prowadzenia księgi zakupów w rozliczeniach VAT.

Jak wypełnić dodatkowe arkusze do księgi zakupów

Trzeba

  • – faktura, w którym został błędnie przyjęty do odliczenia podatku VAT;
  • – książka zakupów za okres rozliczeniowy, w którym powstał faktura;
  • – dokumenty przedsiębiorstwa;
  • – rozporządzenia rządu nr 283 i 451;
  • – aplikacje do zasad prowadzenia księgi zakupów w rozliczeniach VAT;
  • – dane kupującego.

Instrukcja

1
Forma książkę zakupów za ten okres, w którym został błędnie przyjęty do odliczenia VAT w fakturze. Na dodatkowym arkuszu zaznacz numer porządkowy. Napisz do pełna, nazwa skrócona firmy kupującego, zgodnie z regulaminem, inny dokument założycielski. Wpisać numer identyfikacji podatkowej, kod przyczyny rejestracji w urzędzie skarbowym kontrahenta. Wprowadź okres rozliczeniowy, w którym został błędnie przyjęty do odliczenia podatku VAT na fakturze. Napisz miesiąc, kwartał i rok. Wpisz prawdziwą datę wypełnienia dodatkowego arkusza księgi zakupów.
2
Dodatkowy arkusz książki zakupów składa się z 12 wykres. Pierwsza hrabiego służy do wprowadzania numerów. W drugiej – wpisać datę, numer faktury, w którym błędnie przyjęty do odliczenia VAT, w trzeciej – dzień, miesiąc, rok, w którym został zapłacony przez kupującego dokument. W czwartym polu wprowadź datę przyjęcia do ewidencji sprzedawanych produktów.
3
W piątej kolumnie dodatkowego arkusza księgi zakupów napisz nazwę firmy, która musi pasować do nazwy, wskazany w statucie, innym dokumencie założycielskim. W rubryce 5a i 5b wpisać numer identyfikacji podatkowej, kod przyczyny rejestracji w urzędzie skarbowym.
4
Szósta hrabiego dodatkowego arkusza służy do określania kraju pochodzenia sprzedawanych produktów. Jeśli towar wyprodukowany poza terytorium federacji ROSYJSKIEJ, należy podać numer i datę zgłoszenia celnego. W siódmej kolumnie wpisać kwotę faktury, włączając VAT.
5
Pola 8a i 8b są przeznaczone do wprowadzania kwot za faktury za towar, облагаемому VAT według stawki 18%, 9a i 9b – w wysokości 10%, 10 – 0%, 11a i 11 b – 20%. W xii rubryce wpisać kwotę produktów sprzedawanych na fakturze). dla produktów, które nie podlegają VAT.
6
W polu „Tylko” wprowadź łączną kwotę przez hrabiów 8-12, z wyłączeniem uchylone zapisu faktury. Prawo podpisu dodatkowego arkusza jest główny księgowy, dyrektor generalny (z podaniem ich stanowisk, nazwisk, inicjałów).
7
Jeśli statusie organizacyjno-prawnym firmy jest indywidualny przedsiębiorca, wprowadź datę i numer zaświadczenia o rejestracji państwowej IP.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.