Jak wypełnić deklarację celną

Przekraczanie granicy państw obcych stało się już powszechne dla wielu obywateli Rosji. Niemniej jednak, nie wszyscy znają się na tym, w jaki sposób trzeba przejść kontrolę celną. Jeden z najważniejszych jego etapów – to wypełnienie deklaracji. Jak to zrobić poprawnie?

Jak wypełnić deklarację celną

Trzeba

  • – dwa formularza deklaracji;
  • – uchwyt.

Instrukcja

1
Sprawdź, czy musisz wypełnić deklarację. Jest ona niezbędna w przypadku, jeśli провозите przedmioty obowiązkowe dla deklaracji. Należą do nich gotówkę w kwocie ponad trzech tysięcy dolarów w dowolnej walucie po kursie, akcje i obligacje na kwotę ponad dziesięciu tysięcy dolarów, metale i kamienie szlachetne (z wyjątkiem osobistych ozdób). Również deklarację należy wypełniać tych, którzy importem wartości kulturowych (dzieła sztuki, antyki), niektóre rodzaje leków, broni, żywe rośliny lub zwierzęta. Do wwozu do Rosji celnego podlegają również towary konsumpcyjne zakupione za granicą i stojące ponad sześćdziesięciu pięciu tysięcy rubli.
2
Weź dwa egzemplarze formularza deklaracji celnej. Zazwyczaj na lotniskach są na specjalnych stojakach w pobliżu czerwonego korytarza”, który przez granicę przechodzą ludzie z zadeklarowanymi przedmiotami. W przypadku, gdy przekroczysz granicę pociągiem, autobusem lub samochodem, skontaktuj się z działem urzędu celnego w celu otrzymania formularza deklaracji.
3
Wypełnij formularz. Wprowadź na nim swoje nazwisko, imię i imię odojcowskie. Należy również wpisać swoje dane paszportowe, adres domowy i to miejsce, gdzie się wybieracie. Określ również dzieci, jeśli podróżują z tobą. Następnie dać pełne informacje na temat tych przedmiotów w swoim bagażu, które wymagają deklarowania. Wprowadź ich przybliżoną wartość. Jeśli zabierasz, na przykład, cztery tysiące dolarów w gotówce, to złożenia deklaracji z nich trzeba tylko tysiąc.
4
Umieść podpis i datę na dole formularza. Jeśli nie jesteś pewny poprawności wypełnienia, lub w tym, czy trzeba wskazać w deklaracji tę lub inną rzecz, skontaktuj się z działem urzędu celnego. To pomoże ci z wystawianiem dokumentu.
Porada
Nie należy wprowadzać w błąd służby celnej z chęci zaoszczędzić na spłacie opłaty. W przypadku stwierdzenia niezgodności swojej deklaracji zawartości bagażu mogą ukarać na dużą kwotę.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.