Jak wymienić rurę фановую

W wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej w domu są używane фановые rury. Na taka безнапорной spustowy rurze spływa woda z całego pionu. Фановая rura łączy odpływ ścieków z atmosferą, dając dopływ powietrza do systemu. Wymianę starych rur na nowe można dokonać zarówno w obrębie mieszkania, jak i na całym pionu.

Jak wymienić rurę фановую

Instrukcja

1
Należy wykonać demontaż starego systemu kanalizacji. Jak zwykle, dziś żeliwne фановые rury już nieaktualne i wymagają wymiany na wyroby z tworzyw sztucznych. Jednak należy zachować ostrożność. Należy skonsultować się ze specjalistą, aby ustalić, czy nie doprowadzi wymiana części żeliwnego pionu na plastikowy do zmniejszenia trwałości całego systemu kanalizacji w domu. Wyłączenie członka, konsekwentnie odłącz elementy konstrukcji.
2
Montaż nowej фановой rury zacznij od dolnej sztywnego punktu, czyli z wielkiego pionu. Jeśli chodzi o montażu lub wymiany kanalizacji w wiejskim domu, rozpocznij montaż od punktu, w którym zaczyna się fundament. Wywierć otwory w konstrukcjach nośnych i zainstaluj nową rurę, mocując ją za pomocą opaski. Po instalacji sanitarnych przesuń się do sedesu фановый odprowadzanie.
3
W niektórych przypadkach фановые rury kanalizacyjne trudno ze sobą połączyć. Aby ułatwić wystąpienie pierścieni uszczelniających o przekroju okrągłym, posmarować je wcześniej silikonem lub mydło w płynie. Silikon, w przeciwieństwie do mydła, lepiej uszczelnia połączenie, ale wymaga dodatkowych wysiłków w przypadku demontażu.
4
Użyj przy montażu фановой rury wyłącznie metalowe opaski. Zapewni to trwałość i niezawodność konstrukcji, a także pozwoli wybrać ewentualne odchylenia od linii znaczników, które zdarzają się podczas montażu rury. Spinka do standardowej metalowej opaski posiada wygodny gwintowaną strukturę, która sprawia, ewentualnej dość precyzyjną regulację łączonych elementów.
5
Za pomocą mineralnej płyty lub pianki montażowej, należy wykonać izolację фановой systemu. Pianka montażowa łatwiejsze w stosowaniu, ale nie pozwoli w razie potrzeby zdemontować konstrukcję i zebrać go ponownie po прочистной wersji. Jednak, gdy urządzenie prostej brownie systemu kanalizacji taka mieszanie „szczelnie” nie stanowi zagrożenia.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.