Jak wyregulować drzwi

Nie zawsze zdarza się, że drzwi są zainstalowane poprawnie. Czasami pojawiają się drobne usterki, które zazwyczaj są skutkiem niewłaściwej instalacji drzwi. I nawet nowe, jakościowo zainstalowane drzwi czasami wymaga regulacji. Rozważmy proces regulacji drzwi z tworzyw sztucznych, w tym balkonowych. Elementy okucia na drzwiach różnych producentów mogą się nieco różnić od siebie. Ale podlegają wszystkie plastikowe drzwi w sumie tak samo.

Dobrze nastawiony drzwi dłużej będzie trwać

Instrukcja

1
Aby wyregulować drzwi, potrzebne są klucze sześcianu na dwa i pół, trzy, cztery i pięć mm. należy Również zdobyć śrubokręt krzyżakowy i płaski, na wszelki wypadek.
2
Wyregulować drzwi można w każdej chwili: przez długi czas po zastosowaniu drzwi (gdy jest już zużyta) lub niemal natychmiast po jej instalacji. Jeśli drzwi nie jest jeszcze zainstalowany, należy to zrobić. Z każdej jej strony musi być, co najmniej, cztery punkty mocowania. Drzwi „ropa” na pewno będzie działać dokładnie tak, jak chcesz. Ustawić chodzenie drzwi za pomocą wkrętów znajdujących się w zawiasach drzwiowych. Takich wkrętów zwykle trzy sztuki.
3
Dostać się do śrub regulacyjnych można tylko czyszcząc uprzednio ochronno-dekoracyjne pokrywy. Oczywiście do tego drzwi otwarte na oścież, a z drugiej strony zawiasów imbusowy 3 mm poluzować wkręt blokujący. Zamknij drzwi i zdjąć pokrywy. Pod nimi między innymi zobaczysz długi wkręt, położony poziomo. Za pomocą tej śruby drzwi jest regulowany w poziomie.
4
Dokręcając wkręty dwóch górnych zawiasów, można podnieść drugą krawędź drzwi. Regulacja wszystkich trzech pętli pozwoli ci przenieść drzwi w lewo i w prawo. Czasami trzeba podnieść skrzydło drzwi na niewielką odległość. Do tego celu istnieje wkręt, ukrywa się w dolnej części zawiasu i regulowany imbusowy 5 mm.
5
Górna i dolna odpowiedzi listwy drzwi są regulowane za pomocą kluczem imbusowym 2,5 mm lub płaskiego śrubokręta (w innej wersji). Wkrętaka krzyżowego podlega podstawowe listwa odcinająca, która znajduje się w środku.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.