Jak wyregulować drzwi межкомнатную

Praktycznie wszelkie problemy związane z połączonych drzwiami, na przykład, skrzypienie, trudności w otwieraniu lub zamykaniu, można rozwiązać za pomocą regulacji. Jeśli drzwi ci ustalili kreatora sklepu i dali gwarancję, lepiej wywołać je ponownie i po prostu obserwować proces. W przeciwnym razie spróbuj wyregulować межкомнатную drzwi samodzielnie.

Jak wyregulować drzwi межкомнатную

Trzeba

  • — śrubokręt;
  • — smar na bazie солидола lub ekran ołówka;
  • — hebel;
  • — młotek;
  • — dłuto;
  • — pion lub dalmierz laserowy.

Instrukcja

1
Jeśli drzwi się nie zamyka się, sprawdź, czy ustawienia skrzyni za pomocą pionu i dalmierza laserowego. Być może podczas montażu nastąpił przechył. W takim przypadku należy usunąć pudełko z otworem drzwiowym i zainstaluj ją na nowo, po tym przykręcić w każdy styk co najmniej dwóch śrub.
2
Należy pamiętać, drzwi również może nie zamknąć z powodu tego, że zawiasy są posadzone zbyt głęboko od zewnętrznej przedniej płaszczyzny drzwi. Aby to naprawić, należy zdjąć zawiasy i zamontuj je ponownie, odsuwając bliżej.
3
Być może, drzwi źle się zamyka z powodu tego, że zawiasy nie wystarczy углублены w pudełku i wystają ponad powierzchnię. W takim przypadku należy odkręcić śruby mocujące zawiasy i zwiększ głębokość rowków.
4
Jeśli drzwi „вязнет” w pudełku i czepia się, przyczyną może być zbyt bliskiej mocowaniu zawiasów do krawędzi, spójrz, nie „wychodzą” czy pętle nad stroną zadrukowaną powierzchnią. Popraw to poprzez ich ponownego mocowania.
5
Całkiem możliwe, że przyczyną luzu migawki drzwi w tym, że rowki pod zawiasy były zbyt głęboko wycięte. W takim przypadku umieścić wewnątrz uszczelki z cienkiej tektury.
6
Jeśli obudowa zatrzaski lub zamek, klamki trzyma za nakładkę na stronie przyjmującej i wystaje nad płaszczyzną drzwi, popraw ten defekt, zwiększając głębokość rowka pod zamek i zatrzask.
7
Jeśli drzwi są lekko odbija się na górnej lub dolnej ościeżnicy, umieścić na miejsce domniemanego kontaktu papieru i zamknij drzwi. Następnie zobacz, w którym miejscu powstała plama. Małe nierówności na drewnianym pudełku można po prostu „примять” młotkiem. Jeśli w ten sposób poradzić sobie z tym problemem nie udało, стешите zbędne samolotu i ponownie pomalować drzwi na nowo.
8
Aby pozbyć się skrzypienie drzwi, zdjąć z zawiasów, a następnie nasmarować zawiasy dowolnym smarem na bazie солидола lub włóż do środka kawałek pióra zwykłego ołówka i powiesić z powrotem.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.