Jak zamaskować drzwi

Mało kto ma możliwość zaplanować dom na poziomie architektury. Większość mieszkań muszą przyjmować jako pewnik, i nie wszystkie jej elementy odpowiadają gospodarzy. Na przykład, межкомнатная drzwi nie zawsze staje się integralną częścią otoczenia. Jednak przy dobrym guście i materialnych możliwości to funkcjonalny produkt można całkowicie ukryć przed wzrokiem ciekawskich lub przekształcić w oryginalny element wnętrza.

Jak zamaskować drzwi

Trzeba

  • – zasłony, firany, oczka, подхваты;
  • – dywan lub szpaler;
  • – lustro, toaletka, dekoracyjna rama;
  • – półki, szafa;
  • – obraz, naklejki, farby, tapety;
  • – tapeta, winylowa folia;
  • – szafa i skrzydła z forniru.

Instrukcja

1
ШтораСамый prosty i ekonomiczny sposób zamaskować drzwi – powiesić na niej długie zasłony i pięknie zasłona. Jeśli chcesz całkowicie ukryć drzwi, zaleca się korzystać z jedną szeroką портьеру z люверсами lub pierścieniami na okrągłym gzyms. Taką „przepustnicę” można w razie potrzeby z łatwością otworzyć z jednej strony lub założyć na nią pickup (pasek tkaniny na przycisku lub specjalne okucia na magnesach).
2
КоверЕсли межкомнатная drzwi nie jest używany (na przykład, przelotowy otwór w sąsiednich pokojach), można ją wepchnąć wysokiej szafą z jednej strony i kurtyny dywan, шпалерой – z drugiej.
3
ЗеркалоПовесьте na niepotrzebną drzwi lustro, a pod nim umieścić toaletka. Ładnie pomaluj ościeżnicy – i ona doskonałą ramą. Droższa opcja – w pełni zastąpić skrzydła na lustrzany panel, a na obwodzie nakleić rzeźbione ramy z naturalnego drewna.
4
КартинаПо tej samej zasadzie odbywa się „obraz w ramie”: zdobiona skrzynia i wykończenia-okna, duża reprodukcja, fototapety. Jeśli pozwala na to umiejętności, разрисуйте skrzydło drzwi wewnętrznych drzwi farbami olejnymi w tym samym stylu ze ścianami. Na przykład, wyobraź cegły, kominek i płonące ognisko „papieża Carlo”. Malowane na drzwiowego płótna, kończy się na ścianie, dobrze ukryje drzwi. Jako dodatkowe elementy wystroju użyj duże naklejki.
5
ШкафОрганично wygląda drzwi-„regał”, zwłaszcza w biurze, уставленном prawdziwymi regałami z kolekcjami dzieł. A jeśli powiesić na skrzydło półki i umieścić książki, pojawi się sekretne drzwi. Wzdłuż ściany z drzwiami otworem można ustawić szafa z drzwiami przesuwnymi, w którym jeden oddział będzie ukrywać za sobą sekretne wejście. Jednak taka drzwiami nie zaleca się używać zbyt często, inaczej prowadnice szybko ulegną zniszczeniu.
6
СтенаЕсли korzystasz regularnie drzwiami i chcesz po prostu wpisać jej do istniejącego wnętrza, można okleić go tapetą lub folii winylowych w kolorze ścian. Elegancki (ale mniej praktyczne) opcja – обить wszystkie powierzchnie szmatką. Do tworzenia iluzji fazy ściany na górną część skrzydła powiesić mały obraz lub lustro.
Należy zwrócić uwagę
Chować drzwi pod tapetą – dość popularny wariant naprawy ze względu na łatwość i taniość. Jednak do produkcji oklein trzeba ostrożnie, ponieważ produkt może być narażone na duże obciążenia i szybko zużywają. Usuń z powierzchni starej farby za pomocą specjalnej chemicznej zmywacza, a następnie spacer po jezdni papierem ściernym chropowatość. Użyj kleju, nadaje się do wybranego materiału i wykończeniowej.

Porada
Aby ukryć drzwi podczas remontu, wykonaj bezpośrednie skrzydła i elewacje wbudowanych szaf z tego samego materiału. Na przykład, z naturalnego forniru.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.