Jak wyłączyć wtryskiwacze

Wyłączanie wtryskiwaczy w samochodzie, należy podczas instalacji газобалонного sprzętu. Jeśli po prostu wyłączyć system podawania paliwa, to elektroniczna jednostka sterująca (ECU) rozpoznaje działanie to, jak w systemie jest awaria, i włączy odpowiedni czujnik. Przy tym silnik może być przełączony w tryb pracy awaryjnej. Aby tak się nie stało, należy wykonać następujące czynności.

Jak wyłączyć wtryskiwacze

Trzeba

  • – emulator wtryskiwaczy;
  • – śrubokręt.

Instrukcja

1
Wybierz i zainstaluj emulator wtryskiwaczy. Nazwa tego urządzenia mówi sama za siebie. Emulacja (ang. – emulation) oznacza odtwarzanie oprogramowaniem lub sprzętem pracy innych programów lub urządzeń. Emulator wybitny tym, że podczas jego instalacji elektroniczny sterownik nie rozpoznaje wyłączania systemu podawania paliwa, tak jak tego urządzenia podawane są sygnały, które symulują pracę wtryskiwaczy. Dlatego ECU uważa, że wszystko jest w porządku i, odpowiednio, nie wyświetla komunikatu o błędzie.
2
Przy wyborze emulatora wtryskiwaczy należy wziąć pod uwagę markę samochodu i jego konstrukcję systemu zasilania. Cena urządzenia jest niewielka, a z jego zainstalowaniem sobie bardzo proste.
3
Zainstaluj emulator wtryskiwaczy w komorze silnika. Przy wyborze miejsca do jego mocowania należy pamiętać, że urządzenie musi być chronione przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi. W warunkach podwyższonej wilgotności złącza emulatora utlenia się i słabo trzymają kontakt.
4
Zamocować emulator wtryskiwaczy za pomocą wkrętów lub śrub, które są dostarczane w komplecie z nim. Wiązka przewodów idących od urządzenia, nie powinien być naciągnięty, aby uniknąć ich zerwania.
5
Podłącz emulator. Kolor przewodów od urządzeń różnych producentów może się różnić, jednak czarny przewód prawie zawsze łączy się na „masę”, niebieski – zasilanie elektrozaworu gazu. Pozostałe przewody idą parami. Kolejność podłączenia ich na wtryskiwacze dowolny.
6
Wybierz parę przewodów do podłączenia do jednego z wtryskiwaczy – na przykład, zielony i czarno-zielony. Podłącz zielony do dyszy za pomocą złączy, a czarno-zielony – do jednostki sterującej (ECU). Mocowane są za pomocą złączy.
7
Podłącz w ten sposób wszystkie wtryskiwacze do эмулятору. W pobliżu złącza na urządzeniu umieszczony potencjometr. Ustawić za pomocą niego na czas opóźnienia wyłączenia вспрыска. Opóźnienie można ustawić od 0 do 5 sekund.
Należy zwrócić uwagę
W przyszłości emulator nie wymaga dodatkowej obsługi podczas eksploatacji, należy jednak wykonać kontrolę połączeń styków, tak jak złącza mogą окислиться.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.