Jak wyłączyć napisy w filmie

Napisy często idą dodatkowym plikiem do filmu, są w tym przypadku elementem, który można wyłączyć w dowolnym momencie. Jeśli masz jeden plik, najprawdopodobniej, wyłączyć, napisy się nie uda.

Jak wyłączyć napisy w filmie

Trzeba

  • – odtwarzacz wideo.

Instrukcja

1
Jeśli odtwarzanie wideo za pomocą odtwarzacza Media Player Classic, kliknij w menu na ikonę przycisku kodera-dekodera, po czym na ekranie powinno pojawić się menu rozwijane. Wybierz w nim opcję „Ukryj napisy” lub „Hide subtitles” jeśli masz zainstalowany angielska wersja oprogramowania.
2
Aby wyłączyć napisów podczas oglądania filmów i innych filmów w różnych odtwarzaczach innych firm, skorzystaj z menu „Odtwarzanie” lub po prostu spróbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy na odtwarzanego nagrania. Tutaj wszystko zależy od używanego oprogramowania.
3
Należy zwrócić uwagę, że wiele programów posiada funkcję sterowania napisy z menu głównego. Przed użyciem odtwarzacza obowiązkowo zapoznać się z interfejsem, w przyszłości łatwiej będzie sterować jego funkcjami.
4
W przypadku, gdy napisy są szyte w nagrywanie (idą jednym plikiem wraz z filmem), zobacz szczegóły rozszerzenia pliku. W tym celu należy włączyć wyświetlanie rozszerzeń znanych typów plików w ustawieniach wyglądu folderów w panelu sterowania komputerem. Jeśli format pliku nie jest .mkv, najprawdopodobniej napisy wszyty w film i nie można ich wyłączyć w twoim przypadku.
5
Jeśli masz film z wyszytym na niej napisy, wyświetla których nie można wyłączyć, pobierz nagrywanie ponownie już bez nich. Możesz do tego celu wykorzystać specjalne strony internetowe i inne środki wymiany plików między użytkownikami.
6
Należy pamiętać, że w przypadkach, oglądania wideo w trybie online (na przykład, na stronie internetowej youtube.com lub innych źródeł, przeznaczonych do przechowywania wideo), wyłączanie napisów nie jest możliwe, aby to zrobić, po prostu skorzystaj z wyszukiwarki zwykłej wersji do oglądania.
Porada
Zawczasu dowiedz się o możliwości wyłączenia napisów przed pobraniem wideo.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *