Jak wyłączyć ochronę przed zapisem

Czasami przy próbie zapisu informacji na karcie pamięci możesz uzyskać informację o tym, że jest ona chroniona przed zapisem. W zasadzie producenci pamięci flash w ten sposób chronią użytkowników przed utratą danych. Bo gdy włączony jest tryb ochrony, nie można nie tylko zapisywać informacje na kartę pamięci, ale i usuwać pliki.

Jak wyłączyć ochronę przed zapisem

Trzeba

  • – oprogramowanie JetFlash Recovery Tool.

Instrukcja

1
Często zabezpieczenie przed zapisem realizują za pomocą zmiany zwykłej bluzy. Przyjrzyj się, czy na końcu karty pamięci ta zworka. W przypadku jego obecności po prostu przesuń ją w odwrotnym położeniu. Po tym spróbuj nagrać na kartę pamięci informacje. Jeśli wszystko się udało, to znaczy, ochronę przed zapisem wyłączyłeś.
2
Zawiadomienie o tym, że urządzenie jest chronione przed zapisem może pojawiać się po wrzuceniu na kartę pamięci wirusów. Sprawdź ich dostępność dowolnym programem antywirusowym. Jeśli wykryto złośliwego oprogramowania, należy ustawić tryb oczyszczania. Po czym spróbuj ponownie zapisać dane.
3
Również taka sytuacja może wystąpić w wyniku programowej błędy samego urządzenia. W tym przypadku, w celu przywrócenia możliwości zapisu na karcie można spróbować ją sformatować. Przed przystąpieniem do zabiegu, skopiuj wszystkie potrzebne informacje z karty pamięci na dysk twardy komputera.
4
Podłącz urządzenie do komputera. Otwórz ikonę „Mój komputer”. Wskaż ikonę karty pamięci prawym przyciskiem myszy. Dalej w menu kontekstowym wybierz polecenie „Formatuj”. W wystąpieniu menu, zaznacz opcję „Szybkie, spis treści”. Następnie kliknij przycisk „Rozpocznij”. Pojawi się komunikat, że formatowanie spowoduje utratę wszystkich danych. Naciśnij przycisk OK. Po zakończeniu formatowania spróbuj zapisać danych na karcie pamięci.
5
Jeśli poprzednie metody nie pomogły, w celu przywrócenia możliwości nagrywania można użyć specjalnych narzędzi. Pobierz z internetu program JetFlash Recovery Tool. Podłącz kartę pamięci do komputera. Po tym uruchom JetFlash Recovery.
6
W menu głównym wybierz podłączoną kartę pamięci. Następnie kliknij przycisk Start. Program skanuje urządzenie w poszukiwaniu błędów w pracy karty i, jeśli zostaną znalezione automatycznie naprawi. Odpowiednio, funkcjonalność karty pamięci zostanie przywrócona.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.