Jak wyłączyć na czas nod32

Jeśli masz zainstalowany program antywirusowy NOD32, można zauważyć, że czasami plik, w którym nie ma wirusów, umieszcza w kwarantannie. Jak rozwiązać problem? Oczywiście, można usunąć antivirus, a następnie ponownie zainstalować. Ale rozwiązanie to nie jest zbyt dobre, żeby nie powiedzieć, że jest ono bardzo niewygodne. Najlepiej na czas wyłączyć NOD32.

Jak wyłączyć na czas nod32

Trzeba

  • – komputer z SYSTEMEM Windows;
  • – antivirus NOD32.

Instrukcja

1
Istnieje kilka sposobów, aby wyłączyć program antywirusowy. Pierwszy sposób. Znajdź ikonę w zasobniku NOD32. Kliknij tę ikonę prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz „Otwórz okno”. W oknie, które się pojawi, wybierz „Ustawienia”. Dalej w prawej części okna programu kliknij na „Ochrona przed wirusami i oprogramowaniem szpiegującym”.
2
W wystąpieniu oknie kliknij na „Tymczasowo wyłączyć ochronę przed wirusami i spyware”. Dalej w wyświetlonym oknie dialogowym kliknij przycisk „Tak”. Wtedy również zostanie wyłączony i jest nieaktywny. Aby go włączyć, należy w menu wybrać „Włącz ochronę przed wirusami i oprogramowaniem szpiegującym”.
3
Wyłączyć NOD32 można w inny sposób. Naciśnij na klawiaturze kombinację Ctrl+Alt+Delete lub Ctrl+Shift+Esc. Uruchomi się menedżer zadań. W nim trzeba wybrać zakładkę „Procesy”. W oknie, które się pojawi będzie lista wszystkich aktywnych procesów. Kliknij wiersz „Opis”. Tam będą nazwy procesów.
4
Znajdź proces o nazwie ESET GUI. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybrać opcję „Zakończ proces”. Powtórz tę samą procedurę z procesem, którego nazwa ESET Service. Wtedy również zostanie wyłączona. Uruchomi się on automatycznie przy następnym włączeniu komputera.
5
Jest jeszcze jeden sposób, aby wyłączyć NOD32 wygląda tak. Kliknij „Start”. Dalej wybierz „Wszystkie programy” – „Standardowe” – „wiersz Polecenia”. W wierszu polecenia wpisz polecenie Msconfig. Naciśnij Przycisk Enter. Otworzy się okno „Konfiguracja systemu”. Przejdź do zakładki „Uruchamianie”.
6
Dalej na liście programów znajdź ESET. Wyczyść pole wyboru obok programu. Kliknij „Zastosuj” i „OK”. Ponownie uruchom komputer. Program antywirusowy uruchomiony nie będzie. Aby odzyskać go w autostart systemu, po prostu zaznacz pole wyboru z powrotem.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.