Jak wyłączyć internet w telefonie

Producenci telefonów komórkowych uderzają nabywców szeroki wybór nowych gadżetów. Nie musi znać się na wszystkich możliwościach smartfonów, ale pożądane jest, aby być w stanie pracować z podstawowymi ich funkcjami.

Jak wyłączyć internet w telefonie

Instrukcja

1
Każdy nowoczesny model telefonów komórkowych tak czy inaczej ma możliwość wyjścia do internetu. Niektóre urządzenia obsługują tylko najprostsze menedżerowie komunikacji w internecie, smartfony zapewniają niemal idealne połączenie z siecią i pracę wielu aplikacji. Z tych powodów ustawienia większości smartfonów domyślnie pozwalają mieć urządzenia odkryty dostęp do internetu w celu pobrania wymaganych aktualizacji. Należy zachować ostrożność do takiej pracy telefonu, jeśli masz ograniczony lub drogi ruchu internetowego lub niski poziom naładowania baterii, ponieważ zasoby mogą zakończyć się bez twojej wiedzy.
2
Smartfony wyposażone w wbudowany odbiornik Wi-Fi, pozwalają uzyskać dostęp do internetu za pośrednictwem Wi-Fi, jeśli w zakresie dostępu jest aktywowane urządzenie. W pierwszej kolejności ustaw priorytet Wi-Fi, jeśli nie chcesz używać telefonu ruchu po podłączeniu do internetu. Podłączyć tę funkcję w sekcji „Ustawienia sieci bezprzewodowej”, „Wybór punktu dostępu” itp. w zależności od marki telefonu. W sekcji ustawień Wi-Fi, włącz powiadomienia o dostępnych sieciach bezprzewodowych, jeśli jest to konieczne. W celu oszczędzania energii baterii należy wyłączyć odbiór Wi-Fi, gdy funkcja ta nie jest używana.
3
Zobacz „Konfigurowanie sieci bezprzewodowej”, „sieci Komórkowe” lub „Mobile internet” pozwoli dostosować wyjście do sieci przez GPRS. Usuń zaznaczenie opcji „Włącz dane pakietowe”, aby wyłączyć dostęp do internetu. Po wyjściu z sieci pole będzie nieaktywne, a na ekranie telefonu zniknie ikona wskazująca włączone dostęp do internetu.
4
Przejdź do opcji ustawienia aplikacji. W sekcji „Powiadomienia o aktualizacjach” dostosuj opcje pobierania aktualizacji z internetu: włącz/wyłącz (aplikacje będą aktualizowane na własną rękę), tylko Wi-Fi, dane pakietowe. Po wykryciu aktualizacji system będzie prosił o pozwolenie na pracę w internecie. Zezwalaj na aktualizacje tylko po podłączeniu do Wi-Fi i przy wystarczającym poziomie naładowania baterii.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.