Jak wybrać internet satelitarny

Internet satelitarny jest najbardziej szybki sposób na dostęp do sieci. Istnieje wielu dostawców, które oferują tę usługę. Aby wybrać odpowiedni dostawcy i taryfy, należy stosować kilka prostych kroków.

Jak wybrać internet satelitarny

Instrukcja

1
Znajdź wszystkich dostawców, którzy dostarczają usługi internetu satelitarnego dla danego regionu. Użyj wyszukiwarki, aby znaleźć dostawców, po czym sprawdź mapę zasięgu każdego z nich. W przypadku, gdy na miejscu nie ma ani karty, ani listy regionów objętych zasięgiem, poprosić o te informacje pomocy technicznej.
2
Wybierz rodzaj dostępu, którego chcesz używać. Dostęp jest jednokierunkowa i dwukierunkowa. W pierwszym przypadku informacje idzie tylko na odbiór albo tylko na biegu, w drugim przypadku – w obie strony. Dwustronny wiele razy droższe niż jednostronnego. Często stosuje się schemat, w którym internet satelitarny jest używany tylko do odbioru, a do transmisji – inny rodzaj podłączenia do sieci.
3
Wybierz usługi, które są potrzebne. Najczęściej z usług są Internet Access File Delivery, IP Streaming, a także Video On Demand. Internet Access – dostęp do internetu, a mianowicie surfowania w sieci. W niego włącza się ładowanie stron i plików, oglądanie filmów wideo w trybie online, a także korzystanie z komunikatorów internetowych. File Delivery – usługa dostarczania pliku. Możesz wysłać do dostawcy linki, na której chcesz pobrać plik, po czym na twój e-mail jest wysyłane powiadomienie o tym, że plik jest gotowy.
4
IP Streaming – w stanie transmitować медиапоток nieograniczonej liczby odbiorników w zasięgu транспндера. Podać dostawcy źródło медиапотоку i strumieniowo przesyłać wideo w sposób ciągły w ciągu dnia i z niskim bitrate lub okresowo za wysoki. Video On Demand – odwrotna funkcja, która pozwala wyświetlić żądany plik wideo w trybie online, pod warunkiem, że film jest dostępny w magazynie.
5
Przy wyborze taryf zwrócić uwagę na prędkość i ruch. Prędkość może być stała, na przykład, od trzystu do pięciuset dwunastu kilobitów na sekundę, a może mieć ograniczenie wytwarzania określonego natężenia ruchu. Tempo, z kolei, może być ograniczonego, nieograniczonego, a także ograniczać prędkość w miarę jego wytwarzania. Na przykład, po generowania ruchu w jeden gigabajt prędkość spadnie do 64 kb/s. Najbardziej wygodne i drogie w tym przypadku являюся plany taryfowe ze stałą prędkością, określone w umowie.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *