Jak wykonać metalowy stelaż

Metalowa rama do oprawy można wykonać własnymi rękami. Najważniejsze jest określenie wielkości pożądanego klosza i wybrać materiał, z którego będziesz go majstrować.

Jak wykonać metalowy stelaż

Trzeba

  • – drut aluminiowy o średnicy 4 i 1 mm
  • – szczypce
  • – szczypce
  • – klej „Moment”
  • – piła do metalu
  • – uchwyt od klasycznych żarówek z przewodem

Instrukcja

1
Narysuj na papierze schemat klosza, wprowadź wymiary wszystkich jego elementów. Jeśli zamierzasz uzyskać, klosz z tkaniny, to trzeba będzie zrobić stelaż, niezbędny dla utrzymania formy. Dla papierowego oprawy wystarczy wykonać tylko podstawowe pierścienie.
2
Przygotuj drutu aluminiowego 4 mm średnicy. Długość odcinka obliczyć według wzoru: L = ? D, w której ? ma wartość 3,14, a D to średnica okręgu sufit, który można malować. Do otrzymanej wielkości L dodać 10 cm do połączenia. Brzeszczotem do metalu odciąć odpowiedni odcinek drutu.
3
Produkując dolny pierścień, wykonaj małe pomieszczenie do 5 cm, w tym miejscu mocno nawiń inny drutem, którego średnica wynosi 1 mm. Do jej przycinania lepiej skorzystać z szczypce. Saturate połączenie klej „Moment”, aby nadać mu wytrzymałości i nadać elementowi zaokrąglony kształt. Na tej samej zasadzie zrób górny pierścień.
4
Teraz заготовьте boczne żebra szkieletu, również za pomocą drutu o średnicy 4 mm. Dla każdego żebra отмеряйте długość gotowego, dodając przy tym 12 cm na zagięcie. Żeber może być 8, 12, lub 16, w zależności od wielkości klosza.
5
Teraz przymocuj żebra na zasadzie i górnym pierścieniach. Do tego weź wzorzec, złóż ją szczypcami, отмерив 6 cm od krawędzi z każdej strony, i mocno примотайте cienkim drutem, jak przy budowie głównych pierścieni. W ten sam sposób saturate połączenia klej „Moment”.
6
Do mocowania oprawki żarówki zrób specjalny zawieszka. Zegnij pętlę z drutu tak, aby ona ściskała filtra, i od niej w przeciwnych kierunkach rozchodziły się kończy. Będą ci potrzebne do zamocowania zawieszenia na górnym pierścieniu w taki sam sposób, jak żebra.
7
Metalowy stelaż jest gotowy. Można обвернуть ją materiałową szmatką. W celu zapobiegania pożaru w materiałowe abażury zaleca się wkręcać żarówki o mocy 100 W.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.