Jak wykonać akcesoria do włosów własnymi rękami

Wykonać różne ciekawe akcesoria do włosów samodzielnie o wiele bardziej interesujące, niż kupić w sklepie. Tym bardziej, że w internecie jest wyłożona bardzo wiele warsztatów i lekcji. Nie da się opowiedzieć o wszystkich możliwych wariantach budowy akcesoriów do włosów w ramach tylko jednego artykułu. Dlatego warto zatrzymać się na najprostszych metodach. Zrobić gumki i spinki z kwiatami – zadanie łatwiejsze, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Jak wykonać akcesoria do włosów własnymi rękami

Trzeba

  • Tkanina, szeroka satynowa wstążka, igła i nici, maszyna do szycia, mineralna, lub dowolny inny набивочный materiał, koraliki (lub hejnał, lub cekiny), gumy tkane (продежка).

Instrukcja

1
Złóż tkaninę na pół (u ciebie powinno być dwie warstwy tkaniny) i narysować na nim okrąg dowolnego średnicy. Aby obwód była płaska, możesz korzystać improwizowanych materiałów, na przykład, otaczają cewkę.
2
Prostrochite obwód wyniku okręgu na maszynie do szycia. Kolor nici powinien komponować się z kolorystyką wybranej tkaniny.
3
Wyciąć okrąg. Staraj się nie uszkodzić szwy; dla tego odłączcie się od nich na 3-5 mm. Zrób w środku okręgu z jednej strony małe nacięcie i usunąć produkt na lewą stronę. Włóż do środka każdej набивочный materiał (np. watę), aby uzyskać małą podkładkę. To musi być dość płaskie. Delikatnie szyć cięcie ręcznie.
4
Przewlecz igłę w piękną jedwabną nić, złóż go na pół i zawiąż węzeł na końcach. Pierce igłą centrum klocki na odwrocie w taki sposób, aby nić wyszła na przedniej stronie. Powtórz ten proces i dokręcić liczy powstałą pętelkę. Podziel poduszki na pięć równych części i powtórz wszystkie powyższe.
5
Szyć w centrum powstałego dziewczyna kilka бисеринок lub cekinami.
6
„Załóż” wynikowy kwiat na stealth. Spinka gotowa. Takie kwiaty мастерятся bardzo szybko i można wykonać je w dużych ilościach.
7
Z takich domowych kwiatów można ozdobić nie tylko szpilki, ale i gumki do włosów, tylko do gumce trzeba je przyszyć. Produkować gumę samodzielnie też wystarczy. Weź тканую gumę („продежку”) i szeroką satynową wstążkę (powinna być dwa razy dłuższa niż gumy). Sew taśmę z ws na długiej krawędzi, aby była jakaś „rurka”, i wykręć stroną zadrukowaną skierowaną na zewnątrz. Za pomocą pin, przełóż tam gumę. Sew najpierw krawędzi gumy, a potem i końce „obudowy”. Guma gotowe – w lewo, aby ją ozdobić kwiatami. Szyć jeden lub kilka kwiatów według własnego uznania.
logo
Kategoria:
Hand-made

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.