Jak wykonać antenę FM

Zasada „najlepszy wzmacniacz – dobra antena” pamiętają, kiedy chodzi o nadajniki. Ale to słusznie i dla odbiorników. Nawet bardzo czuły odbiornik raczej nie złapie маломощную zdalną stację bez dobrej anteny.

Jak wykonać antenę FM

Instrukcja

1
Jeśli odbiornik FM wyposażony w antenę teleskopową, a jej możliwości nie brakuje, weź kawałek izolowanego przewodu o długości dwóch metrów, strip go z jednej ze stron o około 5 mm, залудите i lutowania do zacisku „krokodyl”. Wyprostuj przewód i załóż zacisk na teleskopowy antenę (musi być zamknięty). Zmieniając położenie takiej anteny, osiągnąć jakościowego odbioru.
2
Dobre wyniki można osiągnąć, stosując w połączeniu z odbiornikiem FM anteny (koniecznie pokojowe i bez wzmacniacza). Centralny styk wtyczki podłącz antenę teleskopową, a obwodnicy kontakt ze wspólnym przewodem odbiornika. Jeśli pokojowej anteny nie ma, a jest tylko zbiorowa, należy nawinąć wokół izolacji kabla koncentrycznego około 20 zwojów drutu, którego jeden koniec jest połączyć z teleskopową anteną odbiornika, a drugi nigdzie nie podłączaj.
3
Ośrodki muzyczne są przeznaczone na podłączanie anteny FM typu „dipol”. W przeciwieństwie do anteny pętlowej AM, dołączanej do poszczególnych zacisków, FM-dipol często gubi. Jeśli to się stało, weź dwa kawałki drutu o tej samej długości (około półtora metra) i podłącz do każdego z zacisków po kablu. Osiągnij najlepszy odbiór zmianą położenia tych przewodów w przestrzeni.
4
Do muzycznego centrum można również podłączyć zewnętrzną antenę tv (pokojowe i bez wzmacniacza), ale w tym przypadku trzeba uzgodnić impedancji. Przy centrum jest równa 300 Ohm, a anteny – 75. Jeśli anteny telewizyjnej znajduje się płaski kabel, który jest podłączony do telewizora przez koordynujący transformator, usuń ostatni, po czym podłącz kabel bezpośrednio do centrum.
5
Ten sam transformator można użyć i do zgody z centrum anteny telewizyjnej z normalną wtyczką, ale wtedy trzeba włączyć „odwrotnie”, aby nawracał nie 300-омное impedancja 75-омное, a z powrotem. Aby to zrobić, należy użyć oryginalnego uzwojenia transformatora jako drugorzędne, a wtórne – jako podstawowej.
Należy zwrócić uwagę
Nie dotykać jednocześnie anteny i uziemionych przedmiotów. Umieść antenę tylko w pomieszczeniu.

logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *