Jak ładować akumulator li-ion

Akumulatory, w przeciwieństwie do baterii, podlegają przeładunku. Do jednego z najbardziej popularnych typów baterii są baterie litowo-jonowe. Metody ładowania danych baterii różnią się od innych, dlatego zawsze należy zwracać uwagę na to, jakie ładowarka służy.

Jak ładować akumulator li-ion

Trzeba

  • – telefon z baterią litowo-jonową;
  • – ładowarka.

Instrukcja

1
Całkowicie rozładuj akumulator, jeśli tylko został zakupiony telefon komórkowy. Najlepiej to zrobić za pomocą trybu rozmowy. W tym celu zadzwoń na dowolny bezpłatny dla ciebie numer w tym momencie, gdy poziom naładowania baterii będzie minimalne (ostatnia podział wskaźnika sygnały dźwiękowe). Poczekaj, aż poziom naładowania baterii spadnie tak, że telefon się wyłączy.
2
Włącz telefon, sprawdź pozostały poziom naładowania baterii. Jeśli urządzenie ponownie się wyłączy, to znaczy, że jest on całkowicie rozładowany. Jeśli nie, ponownie wykonaj połączenie, jak w poprzednim kroku. Upewnij się, że telefon wyłączył się. Podłącz go do ładowarki na kilka godzin.
3
Poczekaj, aż bateria zostanie naładowana w pełni – to można określić według wskaźnika na ekranie telefonu komórkowego. Po osiągnięciu pełnego naładowania nie należy odłączać telefonu od razu, potrzymaj go podłączonego do ładowarki jeszcze przez jakiś czas. Nie należy przerywać procesu ładowania bez wyraźnej potrzeby.
4
Włącz telefon. Taki „trening” spędzasz kilka razy – to pozwoli baterii wytrzymać pracę przez dłuższy czas, od dwóch do sześciu dni.
5
Użyj metody napięcia stałego do ładowania akumulatorów Li-ion. Jego istotą jest ograniczenie napięcia na akumulatorze. Maksymalne napięcie wynosi 4.2 v, zalecany prąd – 0,7 S. Zmniejsz prąd ładowania w miarę zbliżania się napięcia na akumulatorze do wartości maksymalnej. Zakres temperatur wynosi podczas ładowania od zera do czterdziestu pięciu stopni Celsjusza.
6
Upewnij się, że ładowarka jest przystosowana do napięcia 4.1 lub 4.2 W, tolerancja wynosi 0,05 v na ogniwo. Należy pamiętać, że podczas ładowania baterii może wystąpić niewielki wzrost jego temperatury (od 2 do 8 stopni).
logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *