Jak zwiększyć głośność słuchawek

Najbardziej bezpieczne słuchawek, są wokółuszne lub monitorowe. Jeśli chodzi o specyfikację, to najbardziej wpływa na głośność dźwięku czułość. Ale mają wartość i takie wskaźniki, jak moc i opór.

Jak zwiększyć głośność słuchawek

Trzeba

  • – dane techniczne słuchawek;
  • – każdy audio editor;
  • – sterownik;
  • – przenośny wzmacniacz słuchawkowy.

Instrukcja

1
Sprawdź ustawienia słuchawek: moc, czułość i odporność. Mocniejsze – to nie zawsze jest bardziej głośne. Głośność dźwięku bezpośrednio określa czułość słuchawek, która powinna być nie mniej niż 100 db. W przeciwnym razie trudności podczas pracy na urządzeniach przenośnych. Należy pamiętać, że rezystancja i moc – wielkości odwrotnie proporcjonalne. Standardowe słuchawki są przeznaczone do 32 Om, a urządzenia o impedancji 16 Ohm mają większą moc akustyczną. A to znaczy, że brzmią głośniej. Jeśli высокоомные słuchawki podłączyć do przenośnego odtwarzacza, to dźwięk będzie ledwie słyszalnie. Ich przeznaczenie – artyleria Hi-Fi i Hi-End budowlane.
2
Sprawdź wewnętrzne ustawienia głośności na swoim odtwarzaczu audio. Ustaw parametry korektora na maksimum. Należy pamiętać, że w tym może wzrosnąć i hałas. Jeśli jest regulator na przewodzie słuchawek, spójrz, w jakim on jest stanie. Dopasuj go do maksimum.
3
Zainstaluj ponownie sterowniki, jeśli oni są dla twojego urządzenia odtwarzającego. Zazwyczaj odbywa się na komputerach. Sprawdź ustawienia głośności, istniejące w panelu sterowania. Przesuń wszystkie dźwignie w górę – na maksymalny poziom.
4
Sprawdź, czy słuchawki z innymi źródłami dźwięku. Możliwe, że problemy tkwią w nich, a w tym, że to brzmi.
5
Użyj аудиоредакторы w celu poprawy jakości dźwięku plików. Aby zwiększyć głośność, nadają się nawet najprostsze programy, jak Free MP3 Cutter and Editor, mp3DirectCut, Music Editor Free. Ale uważaj! Niektóre edytory mogą zwiększyć głośność tylko poprzez ograniczanie poziomu sygnału i zawężenie jego zakresu dynamicznego. A to wpływa na jakość uzyskanego dźwięku.
6
Kup przenośny wzmacniacz słuchawkowy. Istnieje wiele rodzajów takich urządzeń, mających na celu zwiększenie mocy i jakości dźwięku. Prawda, ta opcja nie można nazwać ekonomicznym. Rozrzut cen zaczyna się od 1500 zł. i wyżej.
7
Znajdź inne słuchawki. Percepcja głośności zależy od rodzaju konstrukcji, sposobu transmisji dźwięku i akustycznego projektowania słuchawek. Spróbuj i sprawdź na sobie wciskane („wkładki”), próżniowe („zatyczki”), sztuczne (monitorowe), przewodowe i bezprzewodowe, otwarte lub zamknięte. Na przykład, w otwartych słuchawkach pogarsza się słyszalność przy wysokim poziomie hałasu z otoczenia.
logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *