Jak zwiększyć głośność laptopa

Laptopy – to, między innymi, pełny centrum multimedialne. I dlatego do jego звуковоспроизведению użytkownik stawia wysokie wymagania, którym komputer przenośny nie zawsze może pasować. Niewielkie wymiary nie pozwalają na umieszczenie wewnątrz potężną system audio.

Jak zwiększyć głośność laptopa

Trzeba

  • – słuchawki;
  • – głośniki przenośne;
  • – zewnętrzna karta dźwiękowa.

Instrukcja

1
Podłącz do laptopa słuchawki, które rozszerzają używany zakres częstotliwości. Jednak jednocześnie następuje zwiększenie hałasu, wygląd tła i zniekształceń ze względu na ciasnotę lokalizacji podzespołów elektronicznych. Ponadto, wzmocniony dźwięk będzie słychać tylko jeden człowiek.
2
Użyj przenośne głośniki, aby uzyskać podobny efekt i dla innych. Istnieją modele, które zasilane są z sieci, a są wyłącznie działające na magistrali USB. Użyj pierwsze w celu uzyskania maksymalnej głośności. Jednak po podłączeniu głośników pojawiają się inne wady. Na przykład, zniekształcenia z powodu nieprawidłowego położenia słuchacza. Zamiast znajdować się na tyle daleko od kolumn, użytkownik laptopa siedzi blisko ekranu i źródła dźwięku. Ponadto, USB-głośniki zmniejszają czas pracy w trybie offline.
3
Podłącz zewnętrzną kartę dźwiękową. Ona może się łączyć lub za pomocą portu ExpressCard lub USB. Mapa eliminuje większość wad filmach i zapewnia wysoka jakość i mocny dźwięk. Tak zwane dyskretne karty dźwiękowe obsługuje wielokanałowy dźwięk, powtarzają cechy kart dla zwykłych komputerów, są ustawione na standardowy soft. Różni producenci oferują duży wybór interfejsów kart i dostępnych możliwości.
4
Sprawdź poprawność działania sterowników audio laptopa, jeśli problemy z głośnością dźwięku pojawiły się nagle. Zdecydowana większość problemów wynika z nieprawidłowego funkcjonowania oprogramowania. Przeskanuj komputer programem antywirusowym, sprawdź, czy dźwięk w słuchawkach, aby wykluczyć najbardziej prawdopodobne przyczyny powstania błędów. Skontaktuj się z centrum serwisowym w celu diagnostyki i naprawy uszkodzeń.
5
Wybierz laptop tego producenta, który zwraca szczególną uwagę na звуковоспроизведению. Do nich należy Toshiba, ASUS, Acer, HP, które także używają multimedialną akustykę znanych w tej dziedzinie firm. Idealnego dźwięku nie dają, ale normalna brzmienie i duża głośność zapewnią.
logo
Kategoria:
Laptopy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.