Jak wyczyścić pamięć laptopa

Czyszczenie pamięci laptopa zaleca się przeprowadzać nie rzadziej niż raz w miesiącu. Za 30 dni pracy i rozrywki gromadzi się tzw. plików śmieci, który jest nie tylko użytkownikiem, ale i samym komputerem podczas pracy. Pliki te zajmują coraz więcej miejsca na dysku, i oto już znanej objętości nie wystarcza do codziennej pracy. Więc nie zapomnij, aby regularnie organizować swój „notatnika” zabiegi higieniczne.

Jak wyczyścić pamięć laptopa

Instrukcja

1
Za czas pracy w laptopie gromadzi się pewną liczbę plików, które nie zawierają żadnych korzyści, a tylko zaśmiecają pamięć komputera, zakłóca normalne funkcjonowanie programów i mylące samego użytkownika. Aby prawidłowo oczyścić pamięć laptopa, należy zorientować się w rodzajach niepotrzebnych plików i miejscach ich przechowywania.
2
Najbardziej oczywistym opiekun plików śmieci – to, oczywiście, „Kosz”. To tymczasowe schronienie dla plików, które najprawdopodobniej nie będą już potrzebne. Kolejnym typem plików są tymczasowe pliki internetowe. Ich nie trzeba usuwać, ponieważ przyspieszają dostęp do najczęściej odwiedzanych stron, ale raz w miesiącu tam najprawdopodobniej znajdzie się kilkaset plików, które nie są już potrzebne. Można to zrozumieć je alfabetycznie.
3
Usuwanie plików z rozszerzeniem chk, ich tworzy program antywirusowy podczas sprawdzania dysków. Są one przechowywane w „główny” katalogu dysku twardego. To tak zwane pliki utracone klastry. Musimy pozbyć się raportów o błędach i zrzutów pamięci, które zajmują bardzo dużo miejsca na dysku.
4
Pliki tymczasowe są tworzone podczas uruchamiania każdego programu operacyjnego. W teorii, powinny one zostać usunięte natychmiast po jej zakończeniu, jednak czasami pozostają na miejscu z powodu awarii lub wady twórców.
5
Jeszcze jeden typ plików, które można usunąć – kopie dokumentów. To praktycznie wszystkie pliki, które mają w swojej nazwie znak ~ – „tilda”. Zazwyczaj są to pliki z rozszerzeniem bak, old, wbk, itp. Jednak uważaj, aby nie usunąć pliki, które znajdują się w pracy, w przeciwnym razie nastąpi awaria, i niezapisane dokumenty, nie będzie można odzyskać.
6
Skorzystaj ze specjalnego programu-„чистильщиком”, jeśli boisz się zranić swojego laptopa. Taki program jest w składzie wszelki Windows. Dostęp do niej można uzyskać poprzez „Start” -> „Wszystkie programy” -> „Akcesoria” -> „Narzędzia systemowe”. Także można się z nią połączyć „System i zabezpieczenia” -> „narzędzia Administracyjne” -> „Zwolnienie miejsca na dysku”.
7
Czyszczące programy dają możliwość ustawić dodatkowe opcje, dzięki którym można uniknąć utraty ważnych plików. Można korzystać przez program innej firmy, na przykład CCleaner, który rozprzestrzenia się za darmo. Program ten – bardziej delikatna w stosunku do plików, poza tym, że jest w stanie czyścić historię pobytu w sieci, w tym historię wyszukiwania i odwiedzanych stron internetowych. Ona również ma zmienne ustawienia.
logo
Kategoria:
Laptopy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.