Jak flashować BIOS Toshiba

Zmiana oprogramowania płyty głównej pozwala poprawić wydajność komputera mobilnego. W przypadku płyt głównych laptopów zaleca się stosować tylko oryginalne (fabryczne) oprogramowania.

Jak flashować BIOS Toshiba

Trzeba

  • – Insyde Flash;
  • – USB;
  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
W celu uproszczenia procesu aktualizacji BIOSU najlepiej użyć program, który pozwala na pracę w środowisku systemu operacyjnego Windows. Jeśli masz do czynienia z laptopa firmy Toshiba, to pobierz program InsydeFlash. Wersja narzędzia nie powinny być poniżej 3.5.
2
Pobierz firmware do twojej płyty głównej. Odwiedź stronę internetową http://ru.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_bios.jsp?service=RU. Wypełnij tabelę, wpisując odpowiedni model komputera przenośnego. W żadnym wypadku nie należy używać oprogramowanie przeznaczone do innych modeli laptopów.
3
Przygotuj komputer mobilny do oprogramowania. Odłącz urządzenie od sieci. Dla tego wyciągnąć kabel sieciowy lub wyłącz Wi-Fi adapter. Zamknij wszystkie niepotrzebne programy. Koniecznie wyłącz program antywirusowy lub przynajmniej wstrzymać jego pracę.
4
Jeśli laptop działa bez baterii, to wyłącz komputer i włóż baterię. Naładuj ją na 40-50%. Wyłączanie laptopa w procesie firmware spowoduje awarię płyty głównej.
5
Uruchom program Inside Flash. Naciśnij przycisk wyszukiwania i wybierz odpowiedni plik firmware. Naciśnij przycisk Start i poczekaj na zakończenie działania programu. W żadnym wypadku nie zatrzymywać proces i nie należy wyłączać laptopa.
6
Jeżeli w ten sposób flashować BIOS się nie udało, to skopiuj pobrany plik na dysk USB i zmień jego nazwę na bios.fd. Sformatuj wstępnie pendrive w formacie FAT32.
7
Wyłącz laptopa, wyjmij baterię. Podłącz kabel zasilający do komputera mobilnego. Podłącz dysk flash usb do portu USB. Naciśnij i przytrzymaj klawisz Fn i F. W niektórych modelach Toshiba trzeba korzystać z innych klawiszy. Teraz naciśnij przycisk Power (włączanie). Jeśli w pamięci flash znajduje się wskaźnik, to poczekaj na jego włączenia i zwolnij klawisze Fn i F.
8
Poczekaj, aż ponownym uruchomieniu laptopa lub po prostu odczekaj 10-15 minut. Sprawdź stabilność pracy urządzenia.
logo
Article Categories:
Laptopy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *