Jak zdjąć klawiaturę z laptopa

Jeśli na swoim ulubionym laptopie przestały żwawo klikać klawisze, i dla tego, żeby zobaczyć na ekranie literę, czasami trzeba mocno nacisnąć na odpowiedni przycisk kilka razy, to znaczy, że nadszedł czas, aby wyczyścić klawiaturę.

Jak zdjąć klawiaturę z laptopa

Instrukcja

1
Przede wszystkim znajdź podręcznik napraw i konserwacji laptopów modelu na stronie producenta. Zwykle jest w nich szczegółowo przedstawia wszystkie kroki w celu zdemontować wszystkie części zamienne. Ponadto, w zależności od modelu laptopa mogą być pewne cechy konstrukcyjne mocowań, z którymi również wskazane jest zapoznać się przed tym, jak masz zamiar samodzielnie zdjąć klawiaturę z laptopa.
2
Wyłącz laptopa. Odłącz go od zasilania i wyjmij baterię.
3
W zależności od konstrukcji danego modelu i mocowań, aby zdjąć klawiaturę z laptopa, za pomocą małej kierunku śrubokręta odkręcić mocujące ją śruby, znajdujące się na tylnej pokrywie obudowy, albo wyciśnij specjalne zatrzaski, bezpośrednio mocujące klawiaturę na przedniej stronie obudowy. W celu zapewnienia jak najbardziej swobodnego dostępu z przodu uwolnij laptopa tak szeroko, jak to możliwe.
4
Podnieś klawiaturę, trzymając ją z jednej strony, i ruchem w kierunku monitora, aby zwolnić jej z odpowiednich gniazd.
5
Klawiatura jest mocowana delikatnym trenem do złącza znajdującego się pod nią. Ostrożnie odłącz ten pociąg, i masz w rękach pozostanie w pełni демонтированная klawiatura laptopa.
6
Zainstaluj klawiaturę w odwrotnej kolejności. Staraj się przy tym nie перегнуть i nie uszkodzić w inny sposób łączący ją ze złączem slim płaski kabel.
logo
Article Categories:
Laptopy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *