Jak wyczyścić laptopa

Na pewno zauważyliście, że laptop z czasem zaczyna się rozgrzewać, a może nawet wyłączać podczas szczytowego obciążenia na procesor. Przy tym jego wentylator kręci się na najwyższych obrotach, ale ruch powietrza z otworów wentylacyjnych w obudowie lub nie czuje, lub zamiast chłodnego powiewu idzie gorący nawiew. Nie spiesz się biec do sklepu po nowego laptopa. Jeśli wykluczyć rzadkie przypadki naprawy gwarancyjnej, najprawdopodobniej trzeba po prostu wyczyścić laptopa z kurzu.

Jak wyczyścić laptopa

Trzeba

  • mała godzinna śrubokręt, pastą, odkurzacz

Instrukcja

1
Usługę czyszczenia laptopa z kurzu dostarcza wielu komputerowe firmy zajmujące się serwisem i obsługą maszyn. W zależności od modelu laptopa, trudności jego demontażu i ugruntowane cen w konkretnym mieście koszt tej usługi waha się w granicach 1-2 tys. zł. Dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić czas i zaufać profesjonalistom, skorzystaj z usługi czyszczenia laptopa w specjalistycznej firmie.
2
Jeśli jednak jesteś pewien swoich umiejętności i nie chcesz płacić za coś, co można zrobić własnymi rękami, uzbrojeni w małym śrubokrętem z zestawu do naprawy mechanizmów zegarowych i przygotuj się wyczyścić laptopa z kurzu samodzielnie. Przede wszystkim, należy odłączyć go od zasilania i wyjąć baterię.
3
Na tylnej stronie na obwodzie obudowy odkręcić wszystkie śruby mocujące. Różne akcesoria: pamięć ram, dysk twardy i inne, mogą być ukryte za oddzielnymi pokrywami. Czyszcząc dane mocowania, odłącz wszystko, co może umieszczać dalszego demontażu obudowy laptopa.
4
Dalsze działania zależą od konkretnego modelu komputera. Rzecz w tym, że konstrukcja i rozmieszczenie urządzeń wewnątrz laptopów różnych producentów różnią się. Do czyszczenia laptopa z kurzu trzeba zdjąć wentylator, który chłodzi procesor. Ale, aby dostać się do niego, czasami trzeba odkręcić trzy śrubki, jak w niektórych modelach firmy Acer, a czasem trzeba rozebrać prawie cały laptop (HP, Apple). Który z wariantów twój, należy dowiedzieć się z wyprzedzeniem, po zapoznaniu się z odpowiednimi мануалами konserwacji i naprawy notebooka udostępniany przez producenta.
5
Kiedy zdjęli wentylator, starannie wyczyścić otaczającą go przestrzeń przed kurzem, przypominającą filc. Tutaj warto skorzystać z odkurzacza z małą dyszą, włączone na niewielką moc ssania, aby nie uszkodzić inne urządzenia. Wytrzeć i sam wentylator, jeśli jest mocno zabrudzony.
6
Podczas czyszczenia laptopa z kurzu również wymienić smar na procesorze, ponieważ z czasem wysusza i gorzej radzi sobie z funkcjami chłodzenia głównego „mózgu” laptopa. Zbieraj laptop w odwrotnej kolejności, nie przykładając siły podczas dokręcania małych wkręty.
logo
Article Categories:
Laptopy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *