Stary BIOS: jak go przywrócić

Wymiana oprogramowania płyty głównej pozwala poprawić wydajność komputera i dodać nowe funkcje, związane z jego konfiguracji. Proces ten należy przeprowadzać tylko po starannego przygotowania i przeczytaniu odpowiednich instrukcji.

Stary BIOS: jak go przywrócić

Trzeba

  • – Plik firmware;
  • – program do flashowania.

Instrukcja

1
Jeśli już zaktualizować BIOS i chcesz przywrócić starą jego wersję, to pobrać odpowiedni firmware. W tym celu najlepiej użyć oficjalna strona producenta używanej płyty głównej. Jeśli korzystasz z laptopa, to odwiedź stronę autora danego modelu komputera przenośnego.
2
Pobierz stamtąd program-прошивальщик i odpowiednią wersję OPROGRAMOWANIA. Jeśli nie możesz znaleźć oryginalną wersję BIOS-u, pobierz nowy firmware, który minimalnie różni się od początkowej. Zazwyczaj na stronach internetowych wskazują datę premiery firmware.
3
Przed rozpoczęciem procesu zmiany oprogramowania zresetuj ustawienia BIOS-u. Aby to zrobić, otwórz menu to po ponownym uruchomieniu komputera. Wybierz opcję Use Default Settings lub Reset CMOS, a następnie naciśnij klawisz Enter. Zatwierdzić wykonanie operacji, naciśnij klawisz Y.
4
Zadbaj o niezawodnego źródła zasilania. Jeśli używasz laptopa, to naładuj baterię i podłącz komputer przenośny do sieci elektrycznej. Podczas pracy ze stacjonarnym komputerem, lepiej użyć zasilacza ups. Jeśli nie, to należy firmware BIOS w nocy. To zmniejszy prawdopodobieństwo wyłączenia prądu.
5
Po załadowaniu systemu operacyjnego uruchom program-прошивальщик. Jej nazwa zależy od modelu płyty głównej i firmy-producenta. Wybierz odpowiedni plik oprogramowania sprzętowego, a następnie kliknij przycisk Start. Poczekaj na aktualizacje oprogramowania. Komputer może być automatycznie uruchomiony ponownie w czasie wykonywania tego procesu lub po jego zakończeniu.
6
Otwórz menu BIOS i sprawdź, czy masz wszystkie niezbędne funkcje. Przeprowadź konfigurację ustawień pracy komputera. Zapisz zmiany i uruchom ponownie KOMPUTER.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.