Jak przywrócić ustawienia dźwięku

Podczas pracy komputera na części multimedialnej zawartości ustawienia dźwięku zmieniają się ze standardowych wartości. To nie zawsze dobrze wpływa na pracę zasilacza.

Jak przywrócić ustawienia dźwięku

Trzeba

  • Połączenie z internetem.

Instrukcja

1
Usuń sterowniki dla karty dźwiękowej z listy zainstalowanych w systemie programów w panelu sterowania komputerem. Uruchom ponownie komputer, po czym wykonaj na wszelki wypadek czyszczenia rejestru systemu operacyjnego za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego narzędzi, które można znaleźć w internecie.
2
Możesz również wyczyścić rejestr z wpisów ręcznie w przypadku posiadania przez ciebie umiejętności pracy z nim, zaleca się jednak przed tym utworzyć kopię konfiguracji pracy systemu.
3
Pobierz najnowszą stabilną wersję sterowników do karty dźwiękowej z oficjalnej strony internetowej producenta urządzenia, a następnie zaznacz je na swój komputer za pomocą kreatora dodawania sprzętu, lub po prostu uruchomić pobrany instalator oprogramowania. Uruchom ponownie komputer, po czym ustawienia dźwięku wrócą do pierwotnego stanu.
4
Jeśli nie chcesz zajmować się ponowną instalacją sterowników karty dźwiękowej, przywróć ustawienia dźwięku domyślnie za pomocą cofnięcia stanu systemu operacyjnego. Działanie to warto wykonać tylko w przypadku, gdy od momentu instalacji sterownika karty dźwiękowej do bieżącej daty nie dokonano żadnych istotnych zmian, ponieważ wszystkie one są отменятся.
5
Otwórz menu „Start” i przejdź do listy standardowych narzędzi. Wybierz opcję przywracanie systemu, należy zapoznać się z pasemkami wykonania tej operacji.
6
Zapisz niestandardowe pliki i ustawienia konfiguracji programów, które w przyszłości trzeba będzie ponownie zainstalować lub skonfigurować, uruchomić przywracanie systemu, podając datę, maksymalne przybliżenie do czasu dokonania zmian w ustawieniach karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer i sprawdź działanie dźwięku.
Porada
Częściej należy wykonywać zapisywanie ustawień systemowych przed wprowadzeniem zmian.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *