Jak przywrócić partycję na pendrivie

Podczas pracy z urządzeniami pamięci masowej USB mogą wystąpić różne problemy. Jeśli usunąłeś partycję twoim pendrive, to przed użyciem tego urządzenia należy wykonać procedurę przywracania woluminu.

Jak przywrócić partycję na pendrivie

Trzeba

  • – Partition Manager;
  • – Acronis Disk Director.

Instrukcja

1
Jeśli zdalny sekcja nie zawierał żadnych informacji, lub które znajdowały się na nim pliki nie potrzebujesz, to po prostu utwórz nowy wolumin. Aby to zrobić, należy użyć programu Partition Manager. Otwórz ten program i kliknij prawym przyciskiem myszy nieprzydzielone miejsce na dysku, odnoszące się do twojego USB.
2
W pokazującym się menu, wybierz opcję „Utwórz partycję”. Po otwarciu nowego okna wprowadź system plików przyszłości toma i ustaw jego rozmiar. Kliknij przycisk „Dalej” i „Zakończ”. Po powrocie do menu głównego, naciśnij przycisk „Zastosuj korekt” i potwierdź rozpoczęcie procesu tworzenia partycji.
3
Jeśli chcesz przywrócić partycję wraz z zawartych na nim informacji, to zainstaluj program Acronis Disk Director. Znajdź неразмеченную obszar dysku USB i kliknij na nią prawym przyciskiem myszy. W podmenu „Zaawansowane”, wybierz opcję „Przywróć”.
4
Wybierz ręczny tryb pracy programu, kliknij przycisk „Dalej” i zaznacz opcję „Pełne skanowanie”. Ponownie naciśnij przycisk „Dalej” i poczekaj na zakończenie wyszukiwania żądanej partycji.
5
Wskaż jego panną przyciskiem myszy, a następnie kliknij przycisk „Dalej”. Po tym wolumin powinien pojawić się w menu głównym programu. Znajdź przycisk „Wykonać określone operacje” i kliknij ją. Potwierdź rozpoczęcie procesu odzyskiwania partycji.
6
Wykonaj bezpieczne usuwanie dysku USB, po zakończeniu pracy programu. Ponownie podłącz pendrive do komputera i otwórz przywrócona partycja. Jeśli niektóre pliki nadal zostały utracone, to zainstaluj program Easy Recovery i przywrócić dane za pomocą funkcji Format Recovery.
Porada
Postaraj się przystąpić do odzyskiwania partycji pendrive od razu po jego usunięciu. To pozwoli ci zachować większość informacji.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *