Jak wyczyścić kuchenkę na VAZ 2107

W okresie jesienno-letniego okresu eksploatacji wewnątrz ogrzewania VAZ-2107, jak i w każdej innej krajowej samochodem, gromadzi się liści. Ponadto, wewnątrz samego radiatora gromadzą się osady z kamienia. A wszystko sprowadzało się do jednego – zmniejszenie skuteczności działania systemu ogrzewania. Ta usterka występuje nadal demontażu pieca i jej płukaniem.

Jak wyczyścić kuchenkę na VAZ 2107

Trzeba

  • – dwie nowe uszczelki gumowe;
  • – dwa nowe opasek ślimakowych;
  • – płyn chłodzący;
  • – pojemnik do zbierania płynu chłodzącego;
  • – klucze

Instrukcja

1
Rozpoczęty przez czyszczenia pieca należy wykonywać przy wyłączonym i ostygniętym silniku VAZ-2107. Pod wszystkie króćce umieścić z góry szmatki lub szmatki. W komorze silnika poluzować opaski mocowania wejściowych i wyjściowych węży płynu chłodzącego. Z króćców wlotu i zaworu ogrzewania zdjąć przewody, po wprowadzeniu do nich pojemnik do zbierania płynów.
2
Weź klucz nasadowy 7 i odkręcić im śruby mocowania uszczelki, zainstalowanej na technologicznym otworze w przegrodzie мотоотсека. Po zdjęciu uszczelki, odłączyć cięgno siłownika zaworu ogrzewania i osłonę wentylatora pieca. Następnie wyjąć króćce chłodnicy ogrzewania z otworu w przegrodzie komory silnika i zdejmij radiator.
3
Z pomocą накидного klucza na 10 odkręcić dwie śruby mocowania króćca wylotowego chłodnicy ogrzewania. Króciec zdjąć gumową uszczelkę, уплотняющую miejsce połączenia kołnierzy należy wymienić na nowy. Zawór ogrzewania zdjąć z pieca. Usuń wszystkie nagromadzonego środka liści z chłodnicy, oczyścić złączki i zawór ogrzewania. Przewody należy oczyścić od wewnątrz za pomocą ершика.
4
Przepłukać chłodnicę z pomocą jednego z dwóch sposobów. Pierwszy sposób – płukanie instalacji Керхер pod ciśnieniem około 5,5 atm. Przepłukać chłodnicę do momentu, aż woda, выливающаяся z chłodnicy nie będzie w pełni przejrzyste. Z doświadczenia, na to wychodzi około 160 l wody.
5
Drugi sposób – mycie soda kaustyczna. Do tego roztwór sody kaustycznej заливаете w chłodnicy i przez godzinę scalenia, zwracając uwagę na kolor сливающейся płynu. Procedura powtarza się do momentu, gdy wychodzi roztwór według własnego koloru nie będzie takie samo, jak i do wypełnienia w chłodnicy. Po sody kaustycznej chłodnica dmuchnij sprężonym powietrzem za pomocą sprężarki.
6
Wszystkie wykonane uszczelki gumowe i opaski należy wymienić na nowe. System ogrzewania zmontować w odwrotnej kolejności. Przed zalaniem nowego płynu chłodzącego zawór ogrzewania przesunąć się w prawą stronę. Po uzupełniania płynu chłodzącego do wymaganego poziomu sprawdzić szczelność wszystkich połączeń. W przypadku wycieków dokręcić zaciski.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.