Jak wyciąć tunikę

Tunika – jest to forma odzieży o luźnym kroju, która może pełnić rolę bluzki lub sukienki. Ubrania o takim kroju wystarczy szyć, jeśli uda ci się wyciąć materiał na przyszłego tuniki.

Jak wyciąć tunikę

Trzeba

  • – tkaniny;
  • – kalka techniczna;
  • – nożyczki;
  • – szpilki;
  • – autofaucet taśma.

Instrukcja

1
Znajdź wzór tuniki. Istnieje ich wiele, dla tunick z rękawami i bez, o różnych długościach. Szukać wzory można w czasopismach dla miłośników szycia, na przykład, Burda, w książkach tego samego kierunku lub na stronach internetowych, poświęconych projektowania odzieży.
2
Jeśli nie znalazłeś odpowiedniego wzoru, zrób to sam. Do tego weź za podstawę wzorce do zwykłej kobiecej koszuli. W przypadku tuniką видоизмените wzór w taki sposób, aby przednia część była цельнокроенной, a nie składała się z dwóch półek. Następnie zrób krój pożądanej bluzy bardziej wolny. Zmierz obwód biustu i bioder, dodaj do nich kilka centymetrów i rozszerzyć istniejący wariant wzory. W razie potrzeby zmień i wzór bez rękawów. Powinny one być proste, bez zbędnych złożeń i nadmierna ekstrawagancja w okolicy barku. Należy także pamiętać o tym i długości tuniki. W klasycznej wersji powinna wynosić co najmniej do bioder, a może i dłużej. Aby to zrobić, należy zmierzyć odległość od ramienia do pożądanego punktu – biodra lub poniżej. Wpłać na wzór odpowiednich zmian. Wytnij wzór wynikowy, jeśli robiłeś ją na oddzielnym arkuszu kalki lub papieru kancelaryjnego.
3
Przygotuj tkanina, z której można uszyć tunikę. Najlepiej ją wcześniej pary żelazka, aby zbędne fałdy nie zawiedli croy. Pin do niej szpilki wycięte z papieru szablon. Jeśli szyjesz tunikę z tkaniny ze wzorem, w miejscu, wzory uwzględnić kierunek rysunku. Narysuj dostarczanej papier стирающимся ołówkiem z wcięciem w półtora-dwa centymetry do dodatków na szwy. Wytnij wynikowy fragment tuniki портновским nożyczkami.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli szyjesz tunikę z tkaniny o splocie płóciennym, zdecyduj, czy chcesz zrobić cięcie na ukos lub w linii prostej, czyli w kierunku nici tkaniny. Załóżmy i jeden, i drugi wariant, ale ważne jest, aby wszystkie szczegóły zostały dostosowane przez tak samo. wyjątek stanowi kant, który obowiązkowo kryje się na ukos.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.