Jak zorganizować sesję zdjęciową

Nieudane zdjęcie może nie tylko trwale zepsuć nastrój, ale chmura wspomnienia o wydarzeniu urodziny lub spotkanie starych przyjaciół. Aby zawsze wyglądać atrakcyjnie nawet na amatorskich zdjęciach, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad.

Jak zorganizować sesję zdjęciową

Instrukcja

1
Aby zrobić dobre zdjęcie, nie trzeba korzystać z drogiego sprzętu. Ono daje widoczny rezultat tylko w rękach profesjonalistów. Miłośnicy całkiem będzie kosztować prosty cyfrowy „pudełko mydło” lub nawet aparatem z telefonu komórkowego.
2
Najlepiej jest fotografować przy świetle dziennym. Jako tło zaleca się, aby wybierać ścienne, dywany неубранные po burzliwej imprezy stoły – szczególnie, jeśli elegancko ubrani i chcesz wyglądać jak dziewczyna z okładki. Doskonałe tło natura. Niech to będzie w pobliskim parku lub przytulny square.
3
Jasny makijaż zostaw profesjonalnych modeli. Można odrobinę farby usta i oczy, ale zachwycać się nie warto – mnóstwo kosmetyków dodaje pań na zdjęciu kilka dodatkowych lat.
4
Odzież i buty muszą być wygodne. Jeśli nowe modne buty ci ciasne, lepiej z nich zrezygnować, napięcie nie pozwoli ci wyglądać efektywnie, jak by się starali. Przecież kamera bezlitośnie odzwierciedla to, co człowiek próbuje ukryć, mówią eksperci.
5
Zbliżenie, fotografia portretowa rzadko udaje się fanom. Niech zrobią mu zdjęcia w pełnej wysokości w pozycji siedzącej lub stojącej, a najlepiej w ruchu. Przejrzyj piśmidła, można kopiować oryginalne pozy modeli. Ale nie warto застывать specjalnie kuszące изваянием. Spróbuj poruszać się w tańcu, bawić się z dzieckiem, bawić się z psem i nie myśleć o złym świetle lub zbędnych kilogramach.
6
Rób ze wszystkich głupich, precz z powagi! Jeśli zdjęcie zbiorowe, nie musisz kolejce w rzędzie i z tęsknotą spoglądać na otaczający krajobraz. Należy przyjmować różne postawy, меняйтесь miejscami – niech usunąć bez ostrzeżenia.
7
Profesjonaliści twierdzą – najlepsze zdjęcia te, na których widać indywidualność człowieka, jego charakter. Być może twój wygląd i nie spełnia dzisiejszych standardów branży modelowania, to nie jest tak ważne. Patrząc w kamerę, pomyśl lepiej chwile w życiu, pomyśl o czymś miłym, nie starając się cokolwiek stało się wyglądać pięknie. Wtedy twój uśmiech będzie szczera, a poza naturalnej. Takie zdjęcia nawet przez wiele lat będą przynosić cieszyć i podnosić na duchu.
Porada
Jeśli chcesz optycznie powiększyć swój wzrost i wyglądać szczuplejsze, poproś fotografa usiąść i zdjąć cię z dołu, kładąc nacisk na nogi.

Wbrew popularnej zalecenia poproś, aby zrobić zdjęcie pod światło. Być może to zdjęcie będzie najbardziej oryginalny w swojej kolekcji.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.