Jak dobrać kolor włosów

Włosy i skóra człowieka od natury malowane za pomocą jednej substancji – to pigmentu melaniny. Dlatego naturalny kolor włosów i odcień skóry tak naturalnie łączy. Jeśli nie chcesz zakłócać naturalną równowagę, wybierz farbę do włosów „swojego” koloru, ale na kilka tonów jaśniejsze lub ciemniejsze.

Jak dobrać kolor włosów

Często pragnienie, aby się zmienić i spróbować czegoś zupełnie nowego sprawia, że wielu z nas marzy o kolorze, zupełnie przeciwnym naszemu naturalnemu. Jeśli w końcu zdecydował się zmienić, nasze porady pomogą ci dobrać kolor włosów.

1. Jeśli do malowania jesteś początkujący, zacznij od słabych farb. Zazwyczaj są one myte kilka razy, a to trwałe, wręcz przeciwnie, pozostanie z tobą na zawsze.

2. Przy wyborze koloru nigdy nie kieruj się rysunki na pudełku – sprawdź odcienie dla próbek z katalogu.

3. Większość odcieni jest na zimno, lub na ciepło. Jeśli masz ciemne oczy i gaj, ciemny lub złoty skóra, twój typ ciepły. U przedstawicieli zimnego typu skóra jest jasna, a oczy zielone lub niebieskie.

4. Zawsze należy wybrać kolor, który pasuje. Представительницам ciepłego typu lepiej dać pierwszeństwo odcienie brązu i karmelu. Staraj się unikać czarnego – on sprawi, że niepozorny, ale i z lekkim złocistym odcieni też nie starają się one na włosach mogą się na pomarańczowo.

5. Chcesz dowiedzieć się, czy pójdzie ci blond? Zasada jest tu prosta: blond włosy nadają się do wszystkich, którzy byli oni w dzieciństwie.

6. Miedziany odcień nie jest dla tych, u których skóra ciepłego koloru – będzie wyglądać dramatycznie. Należy wybrać bardziej ciepły odcień. Jeśli twój naturalny kolor kasztanowy, ale chcesz być blondynką, nie wybieraj bardzo jasny odcień. Lepiej zrób pasemka dla większego kontrastu. Ale należy pamiętać, że ciemne kolory gdzie będzie lepiej jasnych podkreślają brązowe lub zielone oczy.

7. Rudy kolor włosów może sobie pozwolić praktycznie każdy, ważne jest, aby tylko znaleźć odpowiedni odcień.

8. Aby ukryć siwe włosy, skorzystaj z jaśniejszą słabych farbą lub lakierem, który zbiega się z twoim naturalnym tonem.

9. Nie próbuj przemalowany zupełnie samodzielnie. Jeśli w końcu zdecydował się zmienić, zrób to w salonie. Fryzjerzy nie tylko pomogą ci dobrać kolor włosów jak najdokładniej, ale i sprawi, że zabarwienie bardziej jakościowo.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.