Jak wybrać zestaw garnków

Od wyboru garnków zależy wiele: czas gotowania i jakość potraw, a także zdrowie człowieka. Więc podejść do procesu zakupu naczyń warto z całą powagą.

Jak wybrać zestaw garnków

Instrukcja

1
Kup garnki zestaw. Jest to bardziej opłacalne i wygodne. Naczynia jednakowej kolorystyki i wzornictwa będzie efektownie wyglądać w kuchni, a cały zestaw kosztuje zazwyczaj dużo tańsze niż kupione niezgodnie przedmiotów kuchennych.
2
Garnki są aluminiowe, ceramiczne, emaliowane, ze stali nierdzewnej. Od materiału wykonania bezpośrednio zależy jakość i proces gotowania potraw. Dlatego zanim kupisz zestaw garnków, należy uważnie przeczytać wszystkie cechy, zalety i wady materiału, z którego wykonane naczynia.
3
Garnki ze stali nierdzewnej są bardzo mało wymagające w pielęgnacji, ale mają niską przewodność cieplną i nagrzewają się nierównomiernie. Ponadto, w przypadku przegrzania na ściankach taka naczynia mogą powstawać plamy, które trudno usunąć.
4
Emaliowane garnki doskonale nadają się do gotowania gulaszu, zup, компотов i киселей. Naczynia z эмалевым powlekane bardzo atrakcyjna zewnętrznie, ale jedzenie w niej dość szybko się przypala. A warstwa szkliwa jest kruchy. W garnkach ze łupane gotować nie można, więc gotować w naczynia emaliowane, trzeba bardzo ostrożnie.
5
Ceramiczne naczynia odnosi się do czystej. Ale ze względu na szczególną kruchości należy używać go do gotowania w piekarniku lub w kuchence mikrofalowej. Postawić ją na otwarty ogień nie jest zalecane.
6
Popularne garnki z żaroodpornego szkła wyglądają pięknie. Są przyjazne dla środowiska i łatwe do czyszczenia. Ale naczynia ze szkła jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatury i nierównomierne nagrzewanie dna prowadzi w rezultacie do uszkodzenia garnków. Gotować w takim naczyniu najlepiej w mikrofali lub piekarniku, ale nie na płycie.
7
Przy wyborze zestawu garnków należy zwrócić uwagę na zasięg. Rondle pozwoli przygotować potrawy z minimalnym dodatkiem tłuszczu i oleju roślinnego.
8
Bardzo ważne jest z jakiego materiału wykonane są pokrywki do patelni. Najlepsze jest szkło. To pozwala obserwować proces gotowania bez otwierania garnka, co znacznie skraca czas gotowania potrawy i wpływa na jego jakość.
9
Staraj się wybierać garnki z w uchwyty odporne na wysoką temperaturę. Są one wygodne i funkcjonalne. Jeśli często gotujesz w piekarniku, spodoba ci się naczynia o grubych ściankach i эмалированным powłoką.
Należy zwrócić uwagę
Zdecyduj z wymaganą ilością garnków z góry. Nie trzeba kupować zestaw ośmiu garnków, jeśli do gotowania wystarczy czterech.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.