Jak prać wyroby z wełny

Odzież z wełny nie wychodzi z mody już od wielu wieków. Materiał ten jest piękny i przydatny dla ciała. Ale za wyrobami wełnianymi należy odpowiednio dbać, aby służyły długo i ratowali swój wygląd. W pierwszej kolejności odnosi się to do prania i prasowania.

Jak prać wyroby z wełny

Trzeba

  • – woda miękka;
  • – środek do czyszczenia wełny lub uniwersalne;
  • – ręcznik;
  • – płyn do płukania;
  • – antystatyczny;
  • – miednica;
  • – pralka;
  • – prześcieradło.

Instrukcja

1
Zdemontować rzeczy przeznaczone do prania. Wełniane wyroby, czy to шитые lub dzianiny, należy prać oddzielnie od pozostałych. Stuprocentowa wełna dość często malują нестойкими barwników. Szczególnie dotyczy to szydełkowanych produktów. Ponadto, warunki prania różnych materiałów jest różna.
2
Wlać do miski trochę gorącej wody. Rozpuścić w niej proszek, a potem doprowadzić wodę do odpowiedniej temperatury. Wełniane wyroby należy prać w chłodnej wodzie. Proszek najlepiej użyć specjalny, przeznaczony właśnie do prania tego materiału. W skrajnym przypadku można skorzystać z uniwersalnym. Najlepiej używać miękkiej wody. Idealny — woda deszczowa.
3
Umieść produkt w wodę tak, aby w pełni obniżyło się. W takim stanie pozostawić na około pół godziny. Dłużej nie jest zalecane, ponieważ sierść łatwo się wsiada i roluje się.
4
Pierz rzecz delikatnie, delikatnie ściskając. Nie należy ciągnąć go i nie pocierać. Wełniane włókna bardzo szybko stają się czyste, jeśli na materiale nie bardzo brudnych plam. Jeśli takie miejsca istnieją, to ich lepiej taktować należy do prania. Wykręcać wyrób nie może być, od tego jest szybko tracą kształt.
5
Ubrania z tkanin wełnianych i nawet dziane wyroby można prać w pralce. Oczywiście, pod warunkiem, że samochód jest dość nowoczesny i ma kilka trybów. Materiał jest bardzo delikatny, więc i tryb potrzebny sparing.
6
Niezależnie od tego, w jaki sposób prania wybrałeś, produkt należy wypłukać. Wyjąć z тазика produkt i go dobrze wypłukać. Wlać wodę w tej samej temperaturze, co była w praniu. W każdym razie, różnica temperatur nie powinna być zbyt duża, w przeciwnym razie produkt może сваляться.
7
Kilka razy zmienić wodę. Płukać należy bardzo starannie. Nawet niewielka ilość proszku do prania, pozostając między włóknami, może prowadzić do powstawania nieprzyjemnych plam, z których potem nic nie zrobisz. Przed tym jak opłukać rzecz ostatni raz, dodaj do wody płyn do płukania lub antystatyczny.
8
Zawiń produkt w kawałek tkaniny bawełnianej i delikatnie wyciśnij go, lekko dociskając. Jeśli rzecz jest duża i ciężka, w rodzaju koca lub kołdry, daj jej trochę spłynąć. Aby to zrobić, umieścić w poprzek wanny 2 deski tak, aby między nimi było wolne miejsce. Rozłożyć na nich urządzenie i poczekaj, aż sprawa będzie można podnieść i przenieść. Następnie umieść urządzenie na płaskiej powierzchni, застеленную bawełnianą szmatką (np. pościel). Nadać mu pożądany kształt. Poczekaj, aż produkt całkowicie wyschnie. Małe wełniane rzeczy lepiej rozłożyć <url>.
9
Prasować wełniane wyroby można, ale nie zawsze jest to konieczne. Na przykład, swetry i bluzy, związane wytłoczony wzór, prasować nie trzeba. Maszyny do szycia, urządzenia głaskać zawsze. Wykręć rzecz na złej stronie. Jeśli ci na pewno trzeba pary spodnie lub marynarkę z przodu — zrób to przez bawełnianą szmatkę.
Należy zwrócić uwagę
Nie sprowadź nam proszek na powierzchni produktu, mogą powstawać brzydkie wyblakłe plamy.

Staraj się suszyć wełniane rzeczy w pewnej odległości od baterii ogrzewania parowego.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.