Jak prać ręcznie

Pralka w dzisiejszych czasach prawie w każdym mieszkaniu, ale wielu kobietom do tej pory trzeba prać ręcznie. Maszyny czasem się psują, w niektórych domach w ogóle ich nie ma, a niektóre rzeczy są tak delikatne, że nawet najbardziej oszczędnych maszynowy tryb może je zepsuć. Wtedy przychodzi czas gospodyni wydostać się z pod wanny, miski do prania ręcznego.

Niektóre rzeczy można prać tylko ręcznie

Trzeba

  • – brudną bieliznę
  • – miednica
  • – ciepła woda
  • – proszek do prania

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do prania, posortuj загрязнившееся bielizna. Jasne rzeczy warto prać przed ciemnych, bardzo brudną bieliznę po mniej brudnego, ubrania z въевшимися plamami odstawić do dalszej obróbki. Podgrzać wodę do 40 stopni, wlać go do miski. Zmierz wymagana ilość proszku do prania, rozpuścić go w wodzie. Co do wody może być stosowany tylko wtedy, gdy w niej przestaną pływać białe drobiny. Нерастворившийся proszek może wleźć w szwy produktu i pozostawić na nim białe plamy.
2
Nie zaczynaj od razu trzeć rzeczy, zostaw je w wodzie na jakiś czas. Im brudniejsze bielizna, tym dłużej trzeba go moczyć. Nie zapomnij okresowo mieszać zawartość miednicy. Przez 5-10 minut lub kilka godzin (w zależności od stopnia zabrudzenia) sprawdzić, czy rzeczy. Przetrzeć загрязнившиеся miejsca rękami, można nawet użyć pralka deskę. Dokładnie wyciśnij bielizna.
3
Przygotuj wodę do płukania. Wypłukać rzeczy po prania ręcznego należy co najmniej 2-3 razy. Rzecz jest dobrze выполосканной, czy woda, z której ją wyjęli, skrzypi między palcami. Białe rzeczy na etapie ostatniego płukania można lekko подсинить, dodając do wody specjalny roztwór z sklepu komputerowego.
4
Wstrzymane przy sortowaniu rzeczy z plamami też można prać ręcznie. Przed praniem należy taktować miejscu w zależności od jego pochodzenia. Jeśli występują trudności z określeniem charakteru plamy, moczyć go w uniwersalnym пятновыводителе typu Ваниш. Dodaj Ваниш i bezpośrednio w miednicy w dodatku proszku. Starannie przetrzeć rzecz w запятнанном miejscu. Niektóre plamy podczas ręcznego mycia usuwane są o wiele lepiej, niż w maszynie, bo w tym przypadku na nich odbywa się bezpośredni wpływ.
5
Выстиранные i прополосканные rzeczy powiesić do wyschnięcia, nie zapominając dokładnie wstrząsnąć każdy produkt. Ta prosta czynność wyprostuje swój rzeczy i ułatwia ich dalszą prasowanie.
Porada
Zasłony, wcześniej ręczników ręcznie, pomnutsya znacznie mniej znajdujących się w samochodzie. Można je nawet nie prasować po praniu. Wystarczy powiesić zasłony na miejsce w stanie mokrym, a oni sami ciągnąć się pod własnym ciężarem.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.