Jak wyczyścić w domu dywan

Miło jest chodzić boso po miękkim stos dywan. Dywan tłumi różne dźwięki, co jest ważne w naszych mieszkaniach. Ale każda gospodyni wie, że dywan to duży zbiornik na kurz. Dlatego wymaga większej uwagi i opieki.

Jak wyczyścić w domu dywan

Trzeba

  • Odkurzacz, miotły, szczotki-końcówki na odkurzacz, szczotka ze sprężystym włosiem, выбивалка do dywanu, mąka, sól, ocet, proszek pumeksowy, amoniaku, alkoholu etylowego, herbata parzenie, nadtlenek wodoru.

Instrukcja

1
Wyczyścić dywan z kurzu.Używaj szczotki-dyszy do odkurzacza z długim włosiem, jeśli twój dywan naturalny lub z drobnym włosiem. Do czyszczenia паласов użyj szczotki z krótkim włosiem. W przypadku dywanu z długim włosiem spacer po nim gładka szczotką.Dywan zamiatać miękką czystą miotłą, jeśli brakuje odkurzacz.
2
Wybić dywan na ulicy dwa razy w roku. Powiesić dywan na szerokie szczeble podstawą do góry tak, aby nie tworzyły się zmarszczki. Uderz w oparciu o szczotką lub miękką выбивалкой. Jeśli masz nowy wełniany lub полушерстяной dywan, to pierwsze pół roku go tylko подметайте miękką miotłą. Nie należy używać odkurzacza i wybić dywan na ulicy.
3
Odśwież wygląd dywanu i oczyścić go od plam.Wymieszać 1 szklankę mąki pszennej, 1 łyżka soli, 1 łyżka proszku pumeksu, dodać 1 łyżkę octu winnego i trochę wody. Podgrzać, aż do uzyskania gęstej lepkiej masy. Przełożyć masę do plastikowego pojemnika. Gdy ostygnie, pokroić masę na kawałki i zetrzeć dywan. Po czym dywan zamiatać miotłą lub szczotką.
4
Рассыпьте równomiernie na dywanie drobną sól. Miotła gotować w wodzie z mydłem. Zebrać sól miotłą z dywanu. Sól wchłania w siebie kurz i brud, i dywan staje się genialny. Miotła, należy kilkakrotnie wypłukać podczas sprzątania. Po zakończeniu procesu spacer odkurzaczem po dywanie, aby usunąć resztki soli.
5
Odswiezyc kolor dywanu. Rozsianych po całym powierzchni dywanu свежезаваренные чаинки. Zebrać je miotłą lub szczotką, a potem przetrzeć dywan szmatką, zwilżoną w łagodnym roztworze уксусном.
6
Wyprowadźcie, w razie potrzeby, tłuste plamy z powierzchni dywanu. Zwilż szmatkę benzyną lub amoniakiem, wytrzeć plamy, a następnie spłukać mydła roztworem sody. Daj dywanie w końcu do wyschnięcia na wadze. Nie można położyć wilgotny dywan na podłodze.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli nie chcesz korzystać z improwizowanych materiałów do czyszczenia dywanów, to kup w sklepie specjalne środki do usuwania plam. Należy stosować je zgodnie z instrukcją na etykiecie.

Porada
Dywan nabierze blasku, jeśli chodzić po jego powierzchni gąbką zwilżoną w alkoholu etylowym.

Jeśli dywan jest odsłonięte miejsca, отбелите je za pomocą nadtlenku wodoru, a następnie przemyć słabym roztworu octu.

logo
Article Categories:
Dywany, zasłony, tkaniny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *