Jak wyczyścić dywan z włosów

Dywan – to epicentrum gromadzeniu się włosów i обсыпавшейся sierści zwierząt domowych w twoim mieszkaniu. Na szczęście, dzięki prostych rad tę wielką gospodarstwa domowego problem można łatwo rozwiązać.

Jak wyczyścić dywan z włosów

Instrukcja

1
Jeśli włosy są długie, można bez problemu zebrać ich zwykłym odkurzaczem. Trudniej będzie z krótkimi i cienkimi włosami – są silniejsze wplecione w stos dywan. Tutaj trzeba trochę pracy.
2
Dywan zamiatać mokre miotłą. Procedura ta usuwa tylko część wełny, ale wszystkie pozostałe na włosy podniosą się do góry i można je zebrać odkurzaczem.
3
Oczyścić wykładzina podłogowa na mokro szczotką lub szmatką. Zacznij od jednej z krawędzi i stopniowo przesuwaj się wzdłuż całej jego długości. W razie zanieczyszczenia прополаскивайте szmatę w czystej wodzie. Nie zapomnij, aby zmienić wodę. Taka metoda czyszczenia jest dość żmudna i trwa jakiś czas. Ale w ten sposób można skutecznie wyczyścić dywan z włosów, nawet w najbardziej zaawansowanych przypadkach.
4
Wymieszać w 200 ml odżywka do bielizny ze szklanką wody. Za pomocą rozpylacza równomiernie rozprowadzić roztwór na dywanie. To pomoże zmiękczyć włosy. Po tym wystarczy tylko odkurzyć podłogowa.
5
Usunąć włosy z dywanu pomoże i zwykłą sodę. Rozprowadzić ją po powierzchni i dokładnie odkurzyć.
6
Kup w sklepie zoologicznym rękawicę do czesania psów i kotów. Jedna ze stron takiego produktu gumowana, co do niej łatwo przykleja się облинялая wełna.
7
Zebrać włosy z dywanu można również taśmą klejącą, np. taśmą lub rolką do czyszczenia ubrań. Owiń rękę taśmą (klejącą stroną na zewnątrz), docisnąć do powierzchni. W razie zabrudzenia taśmy zmieniaj jej. Lepki rolki wystarczy przejechać się po dywanie – on zbiera z niego wszystkie śmieci.
8
Jakby banalnie to nie brzmiało, ale terminowe systematyczne odkurzanie – główny przepis utrzymania czystości dywanu. Przecież o wiele łatwiej usunąć pojedyncze włosy, nie втоптанные w podłogowa, niż obierać cały „futro strój”.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.