Jak wyczyścić jasny dywan

Dywan są częścią wnętrza, tworzy szczególny komfort, ciepło i komfort w mieszkaniu. Ale jest jedno „ale”, dodaje masę kłopotów i zmartwień gospodyni, tak jak zbiera się dużo kurzu, wymaga stałej pielęgnacji i czyszczenia. Ale nie zawsze można oddać taką łączną rzeczy do pralni, tak i nie każdy bierze się za to. Tak jak wyczyścić jasny dywan w warunkach domowych?

Jak wyczyścić jasny dywan

Trzeba

  • – szczotka;
  • – amoniak;
  • – środek do czyszczenia dywanów;
  • – duża sól;
  • – miotła;
  • – szare mydło;
  • – skrobia.

Instrukcja

1
Dywan z naturalnej wełny zaleca się czyszczenie co pół roku miękką szczotką z włosiem o średniej długości. Przygotować następujące rozwiązanie: wlać niewielką pojemność litr ciepłej wody i dodać dwie łyżki amoniaku. Zwilżyć szczoteczkę w roztworze i spacer po całym dywanie. Następnie przetrzyj go szmatką zwilżoną w czystej wodzie, a następnie wytrzeć suchą szmatką. Pozostaw do wyschnięcia w naturalnych warunkach.
2
Dywan jasnego tonu dość szybko się brudzi i trudno poddaje się czyszczeniu. Dlatego zaleca się, aby użyć narzędzia do czyszczenia dywanów, zasada działania, które ma na celu zbieranie brudu, rozpuszczenie ich i podnoszenie na zewnątrz, skąd je po prostu zebrać za pomocą odkurzacza. Uważnie przeczytaj instrukcję przed użyciem i postępuj zgodnie z ściśle do jego zaleceń. Wybór narzędzia zależy wyłącznie od materiału dywan, grubości i długości włosa.
3
Do czyszczenia jasnego dywanu konieczna bardzo dużej ilości soli kuchennej, której należy gęsto go posypać. Jakiś czas później, weź miotłę, dokładnie umyć w gorącej wodzie z mydłem i starannie zebrać im sól z dywanu. Regularnie płukać miotła w wodzie (w razie zabrudzenia).
4
Suchy sposób czyszczenia jasnego dywanu. Weź szare mydło i zetrzyj na drobnej tarce. Wymieszać 500 g skrobi i trzy-cztery łyżki startego mydła do prania. Рассыпьте mieszanka ковровому pokrycia i lekko spacer miotłą, przy tym, nie usuwając przygotowany proszek, a tylko rozprowadzając go równomiernie. Godzinę później trzeba dokładnie odkurzyć dywan.
5
Weź kilka surowych ziemniaków, umyć i oczyścić ze skóry. Zetrzeć na drobnej tarce i zalać litrem czystej wody. Pozostawić do zaparzenia w ciągu dwóch godzin, następnie przecedzić przez sito lub kilka warstw gazy. Zanurzyć szczoteczkę w ziemniaczana roztworu i dokładnie wyczyścić dywan. Suszenie w warunkach naturalnych, odkurzyć. Twój dywan wygląda znowu czyste i świeże.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.