Jak wyprowadzić plastelina z dywanu

Małe dzieci lubią rzeźbić różne rękodzieła z gliny. Podczas takich zajęć dzieci rozwijają zdolności motoryczne i myślenie. Ale z powodu nieostrożnego obchodzenia się z gliny na dywanie mogą powstać plamy, które są trudne do usunięcia.

Jak wyprowadzić plastelina z dywanu

Trzeba

  • Lód, benzyna lakowa, aceton, obrane benzyna, detergent, środek do czyszczenia wnętrza samochodu, spray do zamrażania.

Instrukcja

1
Weź kostki lodu lub mrożonki. Umieść je w czystym woreczku i dołączyć do испачканному miejsce na jakiś czas. Wosku i gliny, z których składa się plastelina, szybko są narażone na działanie mrozu, co przyczynia się do skutecznego usuwania zanieczyszczeń. Weź plastikowy nóż, który w zestawie z gliny, i delikatnie zdrap plama. Gdy dywan jest całkowicie wyczyszczone, przeczesz włosie szczoteczki. Jeśli za pierwszym razem nie udało się wyprowadzić plastelina, powtórz kroki najpierw.
2
Skorzystaj white-спиритом, benzyną ekstrakcyjną lub acetonem do usuwania tłustych śladów plasteliny. Zwilż поролоновую gąbkę w rozpuszczalniku i wytrzeć plamę. Po kilku minutach wytrzeć zanieczyszczony odcinek od krawędzi do środka. Wytrzeć spryskaną gąbką zwilżoną w roztworze. W końcu umyć dywan czystą wodą. Przed użyciem upewnij się, że rozpuszczalnik nie uszkodzić materiał. Nałóż kilka kropli środki na niepozorny działka dywan i pozostawić na 10 min..
3
Przygotować roztwór mydła, aby wydobyć ślady z plasteliny. Do tego wlać do miski ciepłej wody i wymieszać niewielką ilość detergentu. Starannie oczyścić splamione miejsce wykładziny поролоновой gąbką zwilżoną w płynie. Gdy plama zniknie, przetrzeć dywan wilgotną ściereczką z mikrofibry.
4
Nałóż na plamę z plasteliny środek do czyszczenia wnętrza samochodu. Zostaw na jakiś czas. Następnie spłukać mydło wilgotną szmatką. Przed tym, jak korzystać z tego narzędzia, należy uważnie przeczytać dostarczone instrukcję lub skonsultuj się ze sprzedawcą.
5
Użyj sprayu do zamrażania, jeśli pod ręką nie było lodu. Ponadto, jest to najbardziej skuteczny i najszybszy sposób, aby usunąć plasteliny. Nanieść środek na испачканное miejsce dywanu. Następnie zebrać zastyga plastelina za pomocą ostrego przedmiotu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.